MojAndroid

Inteligentné hodinky majú svoj prvotný boom za sebou a ten ďalší ich zrejme iba čaká. V každom prípade ide o zariadenia, ktoré sú stálymi spoločníkmi mnohých ľudí a neustále sa vyvíjajú. Iba zriedka ale vidíme nejakú zmenu či oživenie týchto inteligentných pomocníkov, ktoré by skutočne stálo za zmienku. Hodinky Ticwatch 2 sú ale veľmi atraktívna alternatíva k známejším modelom a okrem veľmi elegantného dizajnu ponúkajú aj niekoľko špeciálnych funkcií.

Hodinky Ticwatch 2 zaujmú najmä tým, že si systém Android Wear prispôsobili. S tým sa pri tejto platforme nestretávame až tak často a je príjemné vidieť, že výrobcovi záleží na tom, aby používateľom priniesol vylepšený používateľský zážitok. Oproti úpravám v klasickom systéme Android vyzerá táto nadstavba oveľa šetrnejšie a nemení prostredie úplne od základu. Systém nesie označenie Ticwear OS a okrem špeciálneho rozloženia ovládacích prvkov je prispôsobený aj unikátnej dotykovej ploche Tickle, ktorá sa nachádza na pravej strane ciferníka a uľahčuje prácu s malým displejom hodiniek.

Ticwatch GIF 2

Hodinky budú dostupné vo viacerých vyhotoveniach. Môžete si vybrať hliníkové alebo oceľové šasi, sklenenú alebo zafírovú ochranu displeja a plastový alebo kožený náramok. Bez ohľadu na to ale všetky hodinky ponúkajú okrúhly OLED displej s priemerom 1,4″ a celkovou šírkou 42 mm. Výška hodiniek je 12 mm a zariadenie ponúka odolnosť s certifikátom IP65.

Ticwatch GIF 1

Hodinky Tichwatch 2 majú zabudovanú batériu s kapacitou 300 mAh a aktuálne ich môžete podporiť v kampani na portáli Kickstarter. Do konca kampane zostáva 29 dní, no spoločnosť už teraz vyzbierala vyše 300 000 USD, pričom cieľ bol nastavený na iba 50 000. Hodinky sa budú predávať za 199 USD, no aktuálne ich ešte môžete získať v špeciálnej ponuke za 139 USD.

Zdroj: Kickstarter, Ticwear via Pocketnow

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+