MojAndroid

Smartfóny dnes v mnohom nahrádzajú naše počítače. Vybavujeme na nich maily, komunikujeme s priateľmi a častokrát ich používame aj ako úložisko našej hudby či filmov, ktoré tak máme neustále so sebou. Čo však urobiť v prípade, že si so sebou chcete nosiť ešte viac dát, prípadne ich mať neustále v mobile aj v počítači bez toho, aby ste ich museli pravidelne synchronizovať? Riešením je Sony 32GB USB On-The-Go. Prenosný USB kľúč s koncovkou pre počítač aj mobil.

sony-usb-otg-recenzia-1

Sony 32GB USB On-The-Go je praktickým pomocníkom pre všetkých tých, ktorí chcú mať so sebou neustále svoje dáta a pristupovať k nim z počítača aj mobilu. USB kľúč má klasickú USB 2.0 koncovku, no na druhej strane sa pod plastovou krytkou nachádza microUSB konektor, ktorý môžete pripojiť do vášho zariadenia. Jedinou podmienkou pre fungovanie takéhoto kľúča je podpora pre USB On-The-Go. Tú si môžete skontrolovať na stránkach výrobcu vášho zariadenia, prípadne v niektorom z online katalógov Android zariadení.

sony-usb-otg-recenzia-2

Čo sa samotného USB kľúča týka, nami testovaný kus ponúka kapacitu 32 GB, z čoho je pre používateľa dostupných presne 32,45 GB. Hodnotu väčšiu ako je udávaná na obale nevídame často, no musíme sa priznať, že nás príjemne potešila. Prenosové rýchlosti boli na USB verzie 2.0 priemerné, na ich meranie sme použili aplikáciu Xbench. Priemerná rýchlosť zápisu bola približne 10 MB/s, pri čítaní dát sme dosiahli maximum 23,2 MB/s. Približne rovnaké rýchlosti sme zaznamenali aj pri pripojení na mobilné zariadenie.

rychlosti-sony-usb-otg

Dizajn USB kľúča hodnotiť nebudeme, ide o jednoduché zariadenie, ktoré je určené na praktické využívanie, a tak sa na dizajn prihliada s prižmúreným okom. Páči sa nám však jeho veľkosť, však na dĺžku meria Sony 32GB USB On-The-Go iba 3,1 cm. Praktickým je aj jeho otváranie, kedy kryt treba mierne pootočiť predtým, ako ho odoberiete a vhod príde určite aj otvor na putko či krúžok na kľúče, ktorý vám umožní nosiť USB neustále so sebou. A to najpodstatnejšie? Cena. Tá sa v prípade tohto USB začína na úrovni približne 20 EUR. Pri pohľade na užitočnosť tohto kľúča ide o prijateľnú hodnotu, aj keď sa na trhu dajú kúpiť aj lacnejšie alternatívy.

USB kľúč na test nám zapožičala spoločnosť Sony. 

15.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+