Snapdragon 810 je najnovšia generácia procesoru od spoločnosti Qualcomm, ktorá už poháňa alebo bude poháňať väčšinu vlajkových lodí v tomto roku. Vo svojom zariadení G Flex 2, či Mi Note Pro, ho používa už aj spoločnosť LG a Xiaomi a chystá sa aj do zariadení, ako HTC One M9, či Samsung Galaxy S6. Pred uvedením týchto zariadení na trh sa na internete veľa špekulovalo o tom, že najnovší čipset Qualcommu má problémy s prehrievaním. Najnovšie testy na vývojových zariadeniach od Qualcommu však tieto tvrdenia vyvrátili.
Nový procesor ponúka výkon hodný vlajkových lodí. V benchmarku AnTuTu dokázal na smartfóne od Qualcommu, s 2K displejom a 3 GB RAM, dosiahnuť skóre na úrovni až 61692 bodov, čo je približne o 5000 viac ako v prípade obra Nexus 6, ktorého poháňa Snapdragon 805 s grafikou Adreno 420. Tablet so 4K displejom a 4 GB RAM získal v rovnakom teste 52102 bodov.
Čo nás však zaujímalo najviac je, či sa bude novinka prehrievať. Zariadenie so Snapdragonom 810 tak podrobili niekoľkým scenárom používania, pri ktorých sa ale teplota vyšplhala iba na normálne teploty. Tie môžeme namerať aj pri iných zariadeniach tohto typu. Znamená to, že pri bežnom používaní, telefonovaní, fotení a prehliadaní webových stránok, teplota neprekročí hodnoty 30 - 35 stupňov celzia. Ak zariadenie začnete používať na skutočne náročne úkony, napríklad hranie hier, tak sa teplota môže vyšplhať k maximálke 45 stupňov. Práve pri tejto už čip začína obmedzovať výkon, vďaka čomu sa znova dokáže ochladiť na výrobcom stanovenú, bezpečnú hranicu.
Snapdragon 810 tak v tohtoročných zariadeniach bude mať svoje hlavné slovo. Nielenže ponúkne vysoký výkon a skvelú konektivitu, ale aj prijateľné teploty, ktoré by mali byť nižšie ako u jeho predchádzajúcich čipoch. Obavy z prehrievania sa tak nepotvrdili.






Pokiaľ viem tak s6 nebude mať snapdragon 810 tak by ste si to v texte mohli opraviť ;)
tak to je stále vecou dohadov a stále nevieme so 100% istotou povedať, že Samsung úplne Qualcomm odstaví. Nechajme sa prekvapiť :)
Možno, že len Samsung hľadal výhovorku prečo použiť vo svojej novej vlajkovej lodi vlastný procesor a tak zabiť dve muchy jednou ranou. Odpútať sa od dodávateľa a posilniť pozície svojho vlastného procesoru. Problém nutnosti hľadať takéto ospravedlnenie vidím asi v tom, že Exynos nedosahuje výkonu osemstodesiatky, no zrejme sa až tak nezahrieva…snáď.
Naco by potreboval vyhovorku, vsak si moze svoje vlastne chipsety dat kedykolvek do coho sa mu zachce. Vsak problem z toho bude mat Qualcomm a nie Samsung, pretoze pride o najväcsieho zakaznika
S6 bude mať exynos nie?
Ale potvrdili sa lzi samsungu :-)
No lenže predpokladám, že toto je už upravený a finálny produkt pre výrobcov…lebo ani lístok sa bez vetra nepohne a určite sa prehrieval inak nebolo okolo toho toľko …a správy o problémoch boli už dávno pred tým ako sanshunght začal preferovať svoj Exynos…
Ja som len a len rád , že Qualcoom to zvládol a zavrel ústa aj tým čo sa rozplývali nad nejakými číslami S6 s Exynosom a pritom Exynos má 14nm technológiu …
lg od zaciatku tvrdilo, ze sa neprehrieva. jediny, kto robil ten vietor bol samsung a samsung klamal.
zisti si poriadne o čom hovoríš.
http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lg-says-initial-qualcomm-snapdragon-810-samples-had-heating-issues-655714
Ja som počul ze s6 s.810 nebude mať a vy ste o tom aj písali
v samsungu sa ten procesor prehrieva a zazrak ze ini vyrobcovia s tym problemy nemaju
ehm…urobili novu reviziu (pravdepodobne znizili takt)…stara revizia mala napriklad o 5-10% vyssi vykon ale kedze sa mohla prehrievat,tak vdaka novej revizii ktora sa montuje teraz do vlajkovych lodi, tak sa uz neprehrieva…je to velmi pravdepodobny scenar ktory sa bezne vyskytuje nielen u procesorov do smartfonov…
Ja som moju 801 vykrútil na 90 stupňov (úprava videa) a nemal som problémy
si si isty ze 90 stupnov?
Dobrý den… Mám dotaz… Dá se pořídit a nechat namontovat novější čip do telefonu se starším čipem..? Děkuji… :)
Určite nedá….
Toto uz heeeeej :D
Ked by sa dalo prestala by vyroba telefonov…
Este Samsung S6 s 60000 Antutu bodmi ani nevyslo a uz aj prekonali… To uz hej :D Bude šunka kym to vyjde