MojAndroid

Tesla ako jedna z mála spoločností zverejňuje svoje kvartálne výsledky len niekoľko dní po ukončení sledovaného obdobia. Inak tomu nebolo ani tentokrát, keď výrobca elektromobilov zverejnil informácie o práve ukončenom treťom kvartáli tohto roka, ktorý bol pre nich viac ako úspešný. Tesla zlomila hneď niekoľko rekordov. Za posledné 3 mesiace predala viac ako 24 500 automobilov, čo je o 70% viac, ako tomu bolo v predošlom kvartáli. Celkovo sa vyrobilo 15 800 kusov Modelu S a asi 8 700 kusov Modelu X, pričom celková produkcia automobilov Tesla narástla na 25 185 kusov, čo znamená nárast o 37% oproti Q2/2016 (18 345 kusov).

Tesla_model_s_85_test_4

Za úspechom Tesly stojí z časti aj nový lízingový program, ktorý je rozpočítaný na 2-ročné obdobie. Najlacnejší model Tesly v ňom môžete mať za $593 mesačne, čo je pre nadpriemerne zarábajúcich Američanov naozaj lákavá cena. Tesla ale nezverejnila presné čísla predaných automobilov na lízing. Firma Elona Muska však už teraz vie, že aj koniec roka bude stáť za to. Väčšinu automobilov, ktorých výrobu majú naplánovanú na koniec roka, by chceli predať ešte pred vianočnými prázdninami. Opätovne potvrdili, že v druhom polroku 2016 splnia limit 50 000 predaných automobilov, pričom už teraz majú na ceste k zákazníkom 5500 nových Tesla automobilov, ktoré im nestihli doručiť v minulom kvartáli.

Náš tip
Tesla Model S 85: Vyskúšali sme elektromobil Elona Muska | TEST

 

Zdroj: TheVerge, Tesla

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
3.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+