MojAndroid

Tesla nie je v žiadnom prípade iba výrobcom elektromobilov. V poslednej dobe sa ešte viac angažuje vo všetkých smeroch, ktoré sú spojené s obnoviteľnými zdrojmi energie. Iba prednedávnom začala spoločnosť inštalovať nový systém skladovania elektrickej energie Tesla Powerwall 2. Práve ovládanie tohto systému teraz prináša do svojej aplikácie Tesla app, ktorá doteraz slúžila najmä pre správu elektromobilov Tesla Model S a Model X.

Náš tip
Viac o automobiloch Tesla nájdete na eAutoPortal.sk!

Ovládanie elektriny v domácnosti

Aplikácia umožní majiteľom zariadenia Tesla Powerwall 2 spravovať prísun elektrickej energie vo svojej domácnosti. V reálnom čase bude možné sledovať, odkiaľ čerpá vaša domácnosť koľko elektrickej energie. Uvidíte, koľko si domácnosť berie zo štandardnej siete, koľko zo solárnych panelov a koľko zo zariadenia Powerwall 2.

tesla powerwall 2 aplikacia app

Tesla Powerwall 2 dokáže uskladniť 14 kWh energie. Prvá generácia disponovala kapacitou 7 a 10 kWh. Zariadenie ponúka vlastný nabíjací režim, no ten môžete manuálne zmeniť napríklad vtedy, keď očakávate obdobie s horším počasím a chcete zariadenie dopredu nabiť. Systém je okrem znižovania nákladov na elektrinu z bežnej siete vhodný aj ako záložný zdroj energie v prípade výpadkov.

Tesla aktualizuje aj webové rozhranie aplikácie

Vďaka novej verzii aplikácie je teraz možné ešte jednoduchšie kontrolovať a spravovať toto zariadenie. Aplikácia tak už nie je určená iba na správu vášho auta, ale všeobecne pripojenia k elektrickej energie vo vašej domácnosti. Aktualizovaná bola aj webová verzia aplikácie, a tak majú používatelia produktov od Tesly ešte lepšie možnosti na ich ovládanie. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android aj iOS.

Verzia: 3.3.4-343
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.4-343
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Electrek via eAutoPortal.sk

25.4.2017
  • Marek

    Vedeli by ste mi odporúčiť, kde by som si o Powerwall 2 mohol prečítať viac praktických skúseností? Zaujíma ma hlavne zapojenie, fungovanie softvéru, manažment celého systému, komunikácia s meničom a podobne. Ďakujem :)
    Btw. osobne by som skôr preferoval, keby sa spravila samostatná aplikácia. Pri appke “na auto” očakávam, že ma nebude zdržovať preklikávaním sa v menu a podobne, ale že rovno na mňa nahádže dôležité info.

    • Trex

      skus pogooglit hmmm

+