MojAndroid

Spoločnosť Tesla vstúpila do novej etapy svojej existencie. Po tom, ako predstavila skutočne atraktívne elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X sme sa dočkali aj dostupnejšieho Tesla Model 3. Ten bol ale predstavený už pred vyše rokom a doteraz existoval iba ako lákavá predstava tisícov zákazníkov, ktorí si ho predobjednali. Elon Musk teraz potvrdil, že prvé kusy zídu z výrobnej linky už tento piatok.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/tesla-model-3-nazivo-premavka-video/

“Dostupný” elektromobil prichádza

Stane sa tak vďaka tomu, že elektromobil prešiel všetkými regulačnými kontrolami o dva týždne skôr ako sa plánovalo. Tesla Model 3 sa bude predávať za zhruba 35 000 USD, čo určite nie je priemerná predajná cena automobilu u nás. Na druhej strane, doteraz Tesla predávala elektromobily s priemernou cenou 90 000 USD, takže ide o markantný rozdiel.

Náš tip
Prečítajte si viac informácií o elektromobiloch na eAutoPortal.sk!

Samozrejme, s nižšou cenou prichádza aj menej funkcií a možností. Musk informoval, že zákazníci si zo začiatku budú môcť nakonfigurovať iba samotnú farbu auta a typ kolies. Okrem toho Musk predpokladá, že v auguste sa vyrobí iba 100 kusov Modelu 3, no v septembri by ich malo byť už 1500 a do decembra by Tesla mala produkovať až 20 000 elektromobilov mesačne.

Sľuby sa napĺňajú a s nimi aj kasa

Aj vďaka rastúcej produkcii narástli akcie spoločnosti o 69 % tento rok. V prvom štvrťroku zaznamenala spoločnosť dvojnásobný obrat oproti minulému roku na úrovni 2,7 miliardy USD. Aj napriek tomu ale vykázala stratu 397 miliónov. Ani to však neodradilo investorov, ktorí veria vízii Elona Muska. S väčším množstvom predaných elektromobilov by sa táto vízia mohla aj zmaterializovať.

Zdroj: New York Times via Gizmodo

4.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+