MojAndroid

Elon Musk má dôvod na radosť. Podľa jeho vlastných slov sa spoločnosti Tesla skutočne darí. Nielenže spoločnosť oznámila, že odteraz budú všetky jej elektromobily vybavené technológiou postačujúcou na plne autonómnu jazdu. Teraz spoločnosť dokázala, že sa výrazne zlepšuje aj jej finančné zdravie a prvýkrát po niekoľkých rokoch zaznamenala ziskový štvrťrok.

Náš tip
Tesla láme rekordy, v 3.kvartáli predala takmer 25 000 automobilov

V treťom kvartáli tohto roku dosiahla spoločnosť zisk na úrovni 21,9 milióna dolárov. Elektromobil Tesla Model S zaznamenal medziročný nárast v predajoch na úrovni 59 %. Okrem toho by mala spoločnosť budúci týždeň predstaviť formu solárneho nabíjania pre svoje elektromobily. Dalo by sa teda povedať, že spoločnosti sa skutočne darí a má našliapnuté k tomu, aby dosiahla svoje dlhodobejšie ciele.

tesla model 3

Tými by mala byť najmä včasná výroba elektromobilov. Produkcia sa oproti poslednému roku zvýšila o 92 % a až o 37 % oproti minulému štvrťroku. Samozrejme, spoločnosť za to vďačí najmä novej továrni Gigafactory, ktorá funguje iba niekoľko mesiacov. Aj vďaka tomu by spoločnosť nemala mať problém dosiahnuť svoj plán, ktorým je vyrobiť 50 000 automobilov v druhom polroku tohto roku. Všetko tak nasvedčuje tomu, že spoločnosti sa darí a niektoré zlyhania z minulosti sa možno už nebudú opakovať.

Zdroj: Tesla via engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
27.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+