MojAndroid

Každý z operačných systémov má svoje výhody a nevýhody. Netvrdíme, že jeden je menej plnohodnotný ako druhý, no neustále rastúci Android prehlbuje svoje náskok pred spoločnosťou Apple a jej zariadeniami. Preto sa dnes v našom pravidelnom nedeľníku Téma týždňa pozrieme na to, prečo je Android stále lepšou voľnou ako Apple a prečo je u ľudí taký obľúbený. Už úvodom však chceme upozorniť, že tento článok nemá byť osočovaním, ani kritikou pre niektorý z operačných systémov, v tomto článku iba vysvetľujeme a opisujeme holé fakty o oboch operačných systémoch.

1. Väčší výber zariadení

Hoci Apple iPhone a iPad patria medzi veľmi kvalitne spracované zariadenia, ľudia jednoducho potrebujú možnosť výberu a tú im ponúka operačný systém Android. Oproti niekoľkým typom smartfónu, ktoré predáva spoločnosť Apple, sa na trhu s Android zariadeniami nachádzajú stovky, možno tisícky, zariadení, ktorých srdce bije v zelených farbách. Hovorí o tom aj počet výrobcov mobilných zariadení, ktorí vsadili na zeleného robota. Spomenúť môžme napríklad Samsung, HTC, Sony, Motorolu, LG, Huawei, ZTE, či iné značky. Na výber máte rôzne uhlopriečky displeja, rôzne rozlíšenia, rôzne výkony, fotoaparáty, nadstavby operačného systému alebo aj funkcie ako napríklad NFC, či Dual-SIM. Hoci nie sú všetky zariadenia „vyladené do posledných detailov“, vždy máte možnosť výberu podľa vášho vkusu, či finančnej situácie. A to platí tak pre smartfóny, ako aj tablety.

Android-Devices1

2. Rôzne cenové skupiny

Zariadenia firmy Apple sa u nás dajú kúpiť za dosť vysoké ceny. Ide napríklad o 550 EUR a vyššie (v prípade modelov iPhone 4S a iPhone 5). Naopak, zariadenia s operačným systémom Android na trhu sa vyskytujú v rôznych konfiguráciách a cenových reláciách, pričom ceny začínajú už na sume približne 80 – 100 EUR. V obchodoch samozrejme nájdete aj výkonnejšie zariadenia za vyššie ceny, vždy si však môžete vybrať aký smartfón za akú cenu si kúpite. A práve preto je na svete také veľké množstvo Android zariadení. Každý si totižto môže jedno dovoliť, nech už zarába 400 alebo 3000 EUR.

android-smartphone-shopping

3. Možnosť úpravy

Android ako operačný systém je známy svojou otvorenosťou. Tá okrem rôznych úprav už pri výrobe umožňuje aj úpravy v rukách samotných používateľov. Každý si môže upraviť celé prostredie Androidu, či už hovoríme o widgetoch, animovaných pozadiach či napríklad o alternatívnych klávesniciach. Tí skúsenejší si dokonca môžu trúfnuť na úpravy ako napríklad zmena ROM, zmena zamknutej obrazovky, či celková zmena grafického prostredia. To by veľmi radi využívali aj majitelia zariadení iPhone a iPad, no jednoducho majú smolu. Apple chce kontrolovať základnú sadu svojich aplikácií a jeho cieľom je homogénne prostredie počas celej doby používania. Sú zástancami teórie: „Ak sme niečo urobili takmer dokonalé, prečo by to mal niekto meniť“.

android-tool

4. Živé tapety

Hoci si poviete, že živé tapety v zariadeniach s Androidom sú len maličkosť, mnohí z používateľov konkurenčných zariadení by si veľmi radi dali na svoje pozadie občas akvárium s malými rybičkami, či napríklad koláž svojich obľúbených fotografií. Živé tapety ponúkajú obrovské množstvo možností, existujú stovky typov s rôznymi funkciami a každý si dokáže nájsť animované pozadie, ktoré mu vyhovuje. Na druhej strane, okrem krásy dokáže živé pozadie priniesť aj dôležité informácie ako napríklad predpoveď počasia, či stav vášho zariadenia.

zive-tapety

5. Widgety

Widgety sú jednou zo základných vecí, ktorá odlišuje Android od ostatných operačných systémov. Hoci sa Windows snažil vytvoriť konkurenciu pre widgety vo forme Live Tiles vo svojom Windows Phone OS, ešte stále nedosiahol rovnaký zážitok, aký majú ľudia z používania widgetov. Medzi výhody widgetov môžme všeobecne zhrnúť obrovské množstvo informácií na vašej ploche bez toho, aby ste museli otvárať aplikáciu. Okrem informácií o počasí, o sociálnych sieťach či o správach zo sveta, môžete na svoje plochy umiestniť napríklad aj základné ovládacie prvky, či hodiny s pekným dizajnom.

Android-widget

6. Alternatívne launchery

Ak ste si kúpili Android zariadenie a jeho grafická nadstavba sa vám nepáči alebo vám v nej niečo chýba, jednoducho si za pár drobných, prípadne bezplatne, môžete stiahnuť niektorý z alternatívnych launcherov a svoje prostredie zmeniť podľa svojich predstáv. Takýchto výhod sa však nikdy nedočkajú majitelia zariadení iPhone a iPad, ktorí si musia vystačiť so statickými ikonami a identickým pozadím na všetkých zariadeniach. Nemôžu si tak zmeniť efekt posúvania obrazoviek, štýl ikon, rozloženie ikon v menu či napríklad celkovú tému prostredia.

Android_Launchers

7. Alternatívne ROM

Ak vám niečo hovorí výraz root, tak vám nebudú cudzie ani alternatívne ROM. Ide o upravené verzie systému Android, ktoré si môžete manuálne stiahnuť a nainštalovať na svoje zariadenie v prípade, že sa vám predinštalovaný systém Android nepáči, alebo vám v ňom chýbajú niektoré z funkcií. Je to jednoducho preinštalovanie celého systému vo vašom Android zariadení. Túto možnosť môžete využiť aj v prípade, že výrobca vášho zariadenia ďalej nepodporuje vývoj nových verzií systému Android pre váš smartfón, či tablet a vy si predsa len chcete novú verziu Androidu dopriať. Alternatívne ROM často prinášajú aj lepší výkon, menšiu spotrebu energie alebo prístup k skrytým funkciám vášho zariadenia. Hoci je proces inštalovania alternatívnej ROM náročný a odporúčame ho len skúsenejším používateľom, benefity, ktoré prináša, nemajú hraníc.

Android-superman

8. Integrácia produktov Google a s tým spojené výhody

Ak máte zariadenie so systémom Android, máte v rukách niečo, čo stvoril Google, bezpochyby najväčší internetový gigant na svete. Môžete tak využívať všetky výhody a produkty, ktoré vám táto firma ponúka. Množstvo z Google aplikácii v zariadení získate už ako predinštalované, ďalšie si môžete bezplatne nainštalovať kedykoľvek potrebujete alebo chcete. Reč je o službách Gmail, YouTube, Google Dokumenty, Google Mapy, Google Drive, Google Music či napríklad Google + a prehliadač Google Chrome. Ďalšie výhody získate už len tým, že svoje Android zariadenie zaregistrujete pod svojím Gmail účtom. Google vám totižto natívne ponúka možnosť zálohy vašich kontaktov alebo SMS správ (po nainštalovaní aplikácie). Jednoducho, bez Google aplikácií si už niektorí z nás nevedia predstaviť svoj deň. Na druhej strane, Apple so svojimi mapami spôsobil škandál na trhu a pochopil, čo je dobré. Preto svojim zákazníkom okrem iného ponúka aj mapy spoločnosti Google, či ďalšie z Google aplikácií. Z ich používania však nebudete nikdy mať taký pocit, ako keď ich používate na zariadení, ktoré má v sebe kúsok z Googlu.

google_apps

9. Viac bezplatných aplikácií

Android a iOS sú v jednej veci dosť odlišné. V aplikáciách. Zatiaľ čo sú majitelia zariadení iOS naučení platiť za svoje aplikácie a pri vysokej cene, za ktorú si svoje zariadenie kúpili, im to nerobí žiadny problém, používatelia Androidu sú zvyknutí na to, že takmer vždy existuje bezplatná alternatíva ku aplikácii, ktorú potrebujú. Aj preto je na Google Play Store oveľa viac bezplatných aplikácií, než v obchode AppStore pre iOS. Iné to však je s kvalitou aplikácií a reklamami v aplikáciách. Android developeri sa však veľmi rýchlo učia a postupne dobiehajú kvalitu, ktorú ponúka obchod s aplikáciami pre iOS zariadenia.

android-apps

10. Rýchlosť progresu

Bugy, lagy a graficky neprívetivé prostredie. To je minulosť, s ktorou musí Android žiť a navždy bude jeho súčasťou. Od prvého vydania operačného systému Android sa však toho veľa zmenilo a Android tím postupne premenil všetky slabiny na výhody svojho operačného systému. Najnovšie verzie systému Android – 4.1 a 4.2 Jelly Bean – sú už používateľsky veľmi prívetivé, ponúkajú krásny Holo dizajn a na bugy, či iné chyby narazíte len minimálne. Rovnako to je aj s vývojom hardvéru. Bohatý trh výrobcov Android zariadení totižto ženie konkurenčný boj obrovským tempom a každý chce mať najlepší, či najvýkonnejší Android na trhu. To posúva aj hranice výrobných možností na trhu. Apple je však konkurenciou pre všetky ostatné operačné systémy a vývoj jeho systému stojí len na jeho pleciach. Preto vývoj nie je až taký rýchly a na trh spoločnosť Apple prináša novinky v pomalšom tempe.

Android-progress

Záver

Čo je najväčšou výhodou Androidu oproti iOS podľa vášho názoru? Je to rozličnosť hardvéru a softvéru, či funkcie, ktoré tieto systémy od seba odlišujú? Prečo ste si vybrali práve zariadenie s operačným systémom Android a nie jedno z Apple zariadení? Napíšte nám svoj názor do komentárov pod tento článok.

Zdroj: AndroidAuthority

10.2.2013
 • Spala

  Podľa môjho názoru, jediná výhoda Androidu oproti iOS je iba č. 8.

  • miroj

   ozaj? podla mna hlavne vyhody a argumenty pre android su body 1,2 a 3. Plus tie tapety, widgety a launchery, ale to malo byt v jednom bode, ako pisem vyssie.

   • Spala

    Odpoviem takto: 1. je fajn, vyberieš si mobil od výrobcu akého preferuješ, hardvér takmer rovnaký rozdieli minimálne, problém je tu update. Rieši sa tu, kedy ho výrobca vydá a vôbec kedy ho vôbec výrobca vydá. (Alternatívne ROM je zase iná téma).
    2. Ak má niekto málo peňazí a chce smartfón, tak Android je jediné riešenie (bavíme sa Android vs. iOS). Ak máte dosť peňazí na smarfón tak rieši high-end Andoid alebo iPhone, tu už rozhodujú preferencie.
    3. Pre niekoho sú úpravy iba v štýle zmena tapety, zmena zvonenia poprípade zmena obľúbených aplikácií. A zmena nastavení v štýle pretaktovanie CPU, zmena efektov a pod. ho nezaujíma.
    Živé tapety žerú zbytočné batériu a pamäť. Widgety nepoužívať(iba hodinky), radšej to rovno vyriešim v príslušnej aplikácií, defaultný launcher na mojom Nexuse mi vyhovuje a iný by som nechcel.

    Na Google služby som naviazaný a mám ich rád, pre si myslím, že to je výhodou Androidu ostatné veci sú iba zbytočnosti, ktoré sa musia furt riešiť, že čo je lepšie. To je moje vysvetlenie.

 • Vlado

  niektore „vyhody“ mi pridu trosku smiesne, ako napr. zive tapety… akurat tak na zozieranie baterky… Hlavna vyhoda je aspon pre mna ta rychlost ako sa vyvija a ide dopredu a samozrejme otvorenost

  • miroj

   zive tapety, widget a launchery su praveze obrovskou vyhodou, len to mali dat do jedneho bodu. Tak ako to je v clanku, po jednom, to pride ozaj ako smiesne argumenty.

  • Matúš Matati Kapusta

   o tom, ako zive tapety (ne)zeru bateriu bolo napisanych milion clankov :) ci ty zo zasady sedis s mobilom v ruke a kochas sa krasou svojho pozadia?

   • Vlado

    Si precitaj ci som napisal ze pouzivam zive tapety… pozerat sa mozes tak na svoju, kedze ty to asi pouzivas… neidem tu rozoberat ci zerie baterku, alebo nie… kazdy nech sa rozhodne ako chce. Widgety uz vyhoda su, ale ako pise miroj, malo to byt vsetko zhrnute v jednom, samostatnu tapetu ako vyhodu nevnimam.

 • vlado

  vcera som narazil na uplne banalny problem s iOS – problem s pdfkom, neda sa klasicky ulozit ale je potrebna specialna aplikacia cez ktoru sa mobil sprauje cez wi-fi s PC a tak sa tam da nahrat

 • Pán Šesták

  A mass storage hlavne. Prehravanie vsetkych formatov a stahovanie vsetkych suborov do zariadenia priamo a nie cez itunes. Tak isto v zariadeni moznost vytvorit priecinky a komplet mozna praca so subormi a priecinkami. Zive tapety? Su fakt hlupost. Nie vyhoda.

  • Tomáš SZ

   Komplet pravda. Ale každý má čo mu vyhovuje. Za tú sumu čo kupujú Ishit si nik nemôže dovoliť povedať, že to bol šmejd mobil. Frajerka ho má a vždy niečo nájdeme čo má obmedzenie, resp čo človek musí nainštalovať aby mal a v Androide je to natívne, napr banálna vec, ktorú asi každý používa kontrola spotreby dát.

   • Flowy

    len od ICS …

  • Flowy

   zive tapety su pekne a mozu byt aj funkcne (hlavne na lockscreen)

   • Pán Šesták

    Ano ale system brzdia takze niesu vyuzitelne. Dokonca aj nexus7 ma problem so zivou tapetou. Seka obycajne prostredie spustača. A to nehovorim o slabšie vybavenych zariadeniach. Kamaratovi sekala s3 na zivej tapete. Sam som sa cudoval ale po odstraneni bol beh o vela plynulejsi.

 • Jonatan666

  inac dodam e nedavno som sa docital ze jailbreak u iphonu v USA nieje trestny cin a je viac menej povoleny…a sledoval som co sa da upravit tym jailbreakom cez tu ich cydiu …je tam toho dost ale stale to nieje to prave orechove ako u androidu :-P

 • Ja som používal iOS asi 2 roky a všetko bolo v pohode potom som ho predal a kúpil Samsung Galaxy S III a urobil som tu najväčšiu chybu v živote. Systém mi seká 4.1.2
  10 sekúnd čakám kým sa mi načítajú kontakty. A že nieje toľko hier zadarmo ako na Androide tak len preto lebo iOS hry idu na všetky iOS telefóny / Tablety

  • Miro

   To čo si s tým robil? Zaujímavé že ja som takú s3 ešte nevidel.

  • Jakub Kazimír

   Hmmm pri s3 ti 10 sekúnd načítajú kontakty ? mne to načítava na S1 okamžite.

  • gazdackojan

   Tak isto mám samsung galaxy s3 a taktiež mi seká, kontakty sa dlho otvárajú a podobné. Ale do iOS by som v živote nešiel.

  • ak si kúpil rootnutý a z druhej ruky… áno urobil si chybu!

  • aj na mojej S3ke trva otvaranie kontaktov neskutocne dlho a nie sme samy, staci si precitat xda,

  • Petr

   mozna by stalo za to se to naucit pouzivat, to neni iPhone vis

  • Hovado1

   nic ti nebrani v napaleni noveho lepsieho rychlejsieho systemu

 • eminence

  ja až donedávana som mal windows 6.5 s nadstavbou. a úplne to stačilo. teraz som kúpil SG3 nainštaloval aplikácie a tiež stačí. sestra nedávno kúpila iphone, chvílu som sa s tým hral, a tiež sa s tým dalo pracovať. keď človeku vyhovujú aplikácie tak nevidím v tom moc veľké rozdiely. len mala smolu, že sa jej po týždni vypol a pokazil. tak šiel na reklamáciu.

  • El Barto Adam Meszároš

   A co sa mu stalo??

   • eminence

    neviem, už je vyreklamovaný dostala nový kus. zrejme vadný kus

 • Samuel W. Kolesar

  Toto si snad robite srandu :D Vyhody typu zive tapety, alternativne launchery, alternativne ROM :D Jedina skutocna vyhoda Androidu je CENA.

  • Matúš Matati Kapusta

   ak zahrnieme alternativne luncerhy, tapety a ROM do jednej kategorie s nazvom „kustomizacia“, tak je to oproti iOS naozaj neuveritelna vyhoda :)

  • kolecko

   Presne tak. Pisem sice z sgs2, ktory mi ako technikovi viac vyhovuje, ale musim uznat, ze iOS je v 90% lepsi a dotiahnutejsi produkt. Najvacsou vyhodou androidu je cena. Ak by mal stat rovnake peniaze, skoncil by neslavne ako Bada.

   • Samuel W. Kolesar

    Presne, ja to mam podobne, Android telefon mam koli cene a koli tomu ze sa v tom mozem vrtat :) Hoci aj v iOS sa da vsemozne vrtat, ale ten je dobry taky aky je…

  • deltoro

   kde si videl nejaky launcher na iOShit????

   • Samuel W. Kolesar

    Naco by mi bol na iOS alternativny launcher? Tam totiz je dobre rozhranie od vyrobcu :)

    • misho

     Like!

 • cca1

  iOsu stačí iba jedna výhoda a ta ho robí pouzitelnejsim. Android je skôr pre takých kutilov, ktorí stale potrebujú niečo riešiť.

  • Ešte aby som upresnil, že Android používam kvôli bodu 2, pretože nie som ochotný si za iPhone priplácať.

 • Martin

  tak toto je tak amatersky clanok a velmi ma sklamal… ja sam mam android, ios je mi nesympaticky ale tento clanok tak to je fakt na smiech co tam pisete :D fakt low, pardon..

  • Tomáš Petrík

   Martin, lahko sa kritizuje a vysmieva. Skus teda ale povedat, co presne sa ti na tom clanku nepozdavalo. Alebo, este lepsie, skus napisat ty taky, ktory bude podla teba na urovni.
   Tento clanok jednoducho vymenuva veci, ktore si vo vseobecnosti ludia pochvaluju na Androide – a na tom nevidim nic zle.

   • Jakub Kazimír

    Ide o tom že je to ako keby nejaký výsmech alebo niečo v tom zmysle. Ako keď sa deti hádajú kto postavil krajšiu bábovku na pieskovisku. Mám tento portál rád a sú tu zaujímavé články ale mohli tu dať napríklad porovnanie to má lepšie android a to iOS a nie len vychváliť android. Prípadne nejaký súboj Android ponúka to a iOS to. Lebo to že je na trhu veľa androidov je síce dobré ale zase pre vývojárov to je obrovský bordel spraviť niečo pre tak rozličné telefóny. Treba sa na to pozerať s viacerých strán lebo už z titulku som vyčítal že tu bude obrovská flame téma kto ma väčší teda lepší mobil. Prakticky tu stačilo napísať Deti poďte sa vyplakať – iOS vs. Android.

    • Tomáš Petrík

     Nuz tak ale ked je to stranka o Androide, tak je normalne, ze budu pisat pozitivne o Androide. Podobne ako Apple stranky pisu pozitivne o Apple. Ja som napriklad cely clanok ponal faktograficky a ani ma nenapadlo, ze by pod nim mohol vzniknut nejaky flame. A preco aj? Vymenuva pozitiva Androidu, nedehonestuje iOS.

     • Jakub Kazimír

      Ja viem že nie ale poznám aj túto komunitu a viem ako to dopadne. Necháp ma zle mne sa článok páči a je tam pravda napísaná len viem že táto komunita sa tu bude okamžite hádať či že môj android lepší alebo tvoj iOS horší.

     • prepac, ale pisat taky clanok je dost hanba, ked dokazes davat inu rom a podobne stracas zaruku, jailbreakni si iphone a mas to iste, tak ako troska realne podme rozmyslat, a to s googlom, ako iphone tak isto prepojis s googlom, a bavime sa tu o cenach aplikacii ktore su rozdielne v centoch mozno par eurach… a aj tak si na svoj android malo kto kupujete aplikacie :)

      • kri

       kym je android schopny detekcie s pc tak proces je vratny a ty o zaruku neprides.

 • Minetsfars

  Tak aspoň podľa mňa je Apple IPhone taký telefón pre deti . Android som si vybral hlavne pre otvorenosť OS a väčší vyber aplikácii zdarma :) A podľa mňa je Android oveľa vyspelejší ako IOs a má aj oveľa viac funkcii a rýchlejší vývoj . :)

  • Matúš Matati Kapusta

   presne si to trafil! vyspelejsi! to je to spravne slovo podla mna :)

  • Jimmy

   Pouzival si vobec iOS?

   • anywherehome

    jak? vždyť s tím ani nejde zkopírovat 9GB mkv film s titulkami….nehledě, že vůbec nejde jen tak kopírovat přes rozšířené micro USB….takže asi na nic, když to nemá základní funkce pro přežití :)

  • mino

   a co mas z rychleho vyvoja ked ti to vyrobca mobilu neupdatne ??

 • Jefficko

  Nesuhlasim, ze vsetky body co ste vymenovali su lepsie ako u Apple.

 • Fundump

  Pouzivam aj android aj ios no akosi mi to pride ze android je 100 rokov za opicami nohuzial moj nazor.

 • Z tých výhod čo vy tu popisujete mi normálne vyplynulo že Android je pre socky čo nemajú na iPhone dokopy s asociálmi, nezamestnanými, bez osobného života, ktorí sa musia babrať s ich spomaleným androidom za 1€ od operátora, ktorý musia stále konfigurovať aby sa dal použiť… Get reall life and Phone… Apple & iPhone ;)

  • eM

   Mam telefon a tablet s androidom. Osobone by som si mohol dovolit iPhone, iPad, ale na čo ? Nemám ani jeden dôvod na kúpu. Netvrdím, že iProdukty sú zlé atď.,ale ja v tom vidim len image, dizajn ( ten majú naozaj perfektný) a ukazánie sa „aha mám Apple“ Môj názor.

  • Vraťo

   Strašne rád by som vedel, z akého titulu máš právo hodnotiť kto je socka a kto nie? Nenávidím uniformitu. A to je to, prečo by som si niečo s „i“ nikdy nekúpil. A ďalší dôvd? … mobil je vec, ktorá mi má slúžiť a nie ja slúžiť jemu. A zaplatiť za niečo 500€ mi príde ako totálne mrhanie penazí, keď niečo za 100€ mi splní tú istú ak nie aj väčšiu službu ….

  • Matúš Matati Kapusta

   V case, ked som si kupoval svoj mobil (HOX), tak k mojmu pausalu sa za rovnaku cenu dal kupit aj iPhone 4S. A nekupil som si ho. Mal som prostriedky. Nekupil. Moj telefon nestal 1€. Nemusim ho konfigurovat. Mam osobny zivot. Nie som asocial ani socka. Vyplynula ti hlupost.

  • dobre

   no lebo uz len teraz budes frajer ze mas iSracku:D…pocul som ze novy iPhone 5 bude mat uz aj jack na vrchu nooo…a o 10 rokov mozno pride apple aj s tzechnologiami ako LTE BT WiFi ai:D…len tak dalej apple treba kupit lebo tam nic nemas a stoji len o 200e viac ako najdrahsi telefon s androidom…

 • allart

  Super výhody=minimálne 2x denne nabíjanie, sekajúce launchery, to načítavanie kontaktov u S3, je pravda (to sa zase JB 4.1.2 má čím chváliť) trochu to posrali. Zbytočne bežiace app na pozadí, ktoré nielen, že nezapnete ako je týždeň dlhý, ale niektoré sa ani vypnúť nedajú. Živé tapety- načo? To pôjdem po ulici a budem každému ukazovať?Môžem im ukázať akurát ako to žerie batériu a RAMku. Ja som už oľutoval, že som išiel do Androidu,ale po iOS tiež netúžim.

  • Jakub Kazimír

   Seká ti to len vtedy ak si stiahneš každú aplikáciu, ktorú vidíš na markete a necháš si ju v mobile len tak aby tam bola. S3 ide veľmi rýchlo čo môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti. S tým inštalovaním každej aplikácie samozrejme súvisí aj bežanie zbytočných procesov na pozadí. Živá tapeta je dobrá napríklad pre počasie. Odomkneš mobil a budeš mať na pozadí krajinku s aktuálnym počasím v tvojom meste.

   • to ta vzrusuje a potrebujes to ku kazdodennemu zivotu to pozadie?

    • Jakub Kazimír

     A ty potrebuješ v mobile všetky veci na každodenný život ? Nie je všetko o nutnosti ale o tom že sa to niekomu páči a dá si to. Ja to nepoužívam lebo si viem dať krajšie obrázky na tapetu :)

   • allart

    mám s3, je fakt je to rýchly telefón, ale niektorých apiek som sa musel vzdať, lebo hoci sú lepšie ako tie vstavané,predsa len to má vplyv na baterku a RAMku. Ale tým behom na pozadí som myslel vstavané aplikácie (napr.Mapy, alebo používam Gmail a nie E-mail-ktorý stále beží a nedá sa vypnúť ani odinštalovať a do root sa mi nechce).Používateľ by mal mať možnosť vybrať si, čo potrebuje, keď už je ten android taký slobodný.

    • Jakub Kazimír

     Aha tak áno to je pravda. Tie sú súčasťou androida. Ja som to vyriešil rootom a nahraním romky ktorá takéto aplikácie nemá. Ale ty nemáš možnosť spraviť to. Prípadne môžeš si dať root vymazať to a dať unroot.

     • Flowy

      mozno to neni bezne ale na sgs2 s novym androidom sa da vecsina aplikacii zakazat … samozrejme okrem systemovych ktore su potrebne pre viac zakladnych aplikacii

      • Jakub Kazimír

       dá sa to aj na S3 myslím

    • Miro

     Zaujimave moj note2 mi neseka. Staci podrzat stredne tlacitko a povipinat spustene app a sem tam vymazat ram.

     • Miro, ale Note 2 ma 2Gb RAM, na S3ke ktora ma „iba“ 1Gb RAM bezi neskutocne mnozstvo bullshitu od Samsungu ktory sa neda bez rootu vypnut a potom neostava pamat pre uzivatelske aplikacie.

      S rootom a zmrazenim Samsung appiek sa stava z S3ky novy telefon :)

 • David Dolinský

  tym ze odstranili flash v JB stratili najviac… v tom sa na zaciatku Google vytesoval ze maju podporu flash ktoru iOS nemal… a teraz je tato ich vyhoda v kosi :)

  • Miro

   A ja mám JB a flash som si nainstaloval a fici to ako ma, mochodom nenainstaloval som si to z marketu.

  • flash

   flash bol deravy ako emental…potencialna hrozba…flash ti je na 2 veci uz…ale ak ho naozaj chces aj tak kludne sa da nainstalovat treba len trochu pobehat web a najdes lebo na google play uz neni…funkcie flashu uz plne nahradza HTML5 postupne sa od flashu upusta a na JB prehliadac webu funguje aj bez flashu…este som problem nemal

 • Mal som raz v ruke iPhone, na Androide sa mi páči hlavne prispôsobiteľnosť

 • nony11

  hh objavil sa tu zaujimavy prispevok a nastastie som ho stihol okopcit pred zmazanim :-)

  1. Áno je to pravda že má Väčší vyber ale aj tak iba high end android mobily dokážu konkurovať iPhonu (vrátane kvalitu hardvéru) a potom nám ostane iba menší počet modelou.

  2. To isté ako u bodu 1.

  3. V iOS nič netreba upraviť lebo všetko je dotiahnuté do miximálnej dokonalosti. Kamarát má android a nahradil si prehrávač hudby web prehliadač, launcher atd. Ja mám iOS a ešte som nemusel nahradiť žiadnu originálnu aplikáciu.

  4. Živé pozadie je p******a lebo žere batériu a potom normálne ani nevidím ikony. a podruhé je to iba na okrasu ale zaťažuje to hardvér.

  5. Podla mna sú wigeti p*****a (moj osobný názor)

  6. To isté ako u bodu 2.

  7. To isté ako u bodu 2.

  8. Aj na iOS viem použivať Google produkty nie je to integrované do systému ale viem si ich doinštalovať ak nie ide to aj cez web verziu

  9. Pola mojich osobných skúsenosti v AppStore je viac aplikácií zadarmo ako v GooglePlay a sú to aj kvalitnejšie ako aplikácie zadarmo v GooglePlay (česť Výnimkám)

  10. Android môže sa vyvíjať ako rýchlo sa chce ajtak nebude mať na iOS, to už iba kvôli tomu že google môže urobiť kvalitnú verziu Androidu ktorý dokáže konkurovať iOS. výrobcovia mobilov tam nahrajú svoje p******é modifikácie a to p*****e cely systém. Skúšal som Sam. GAL. S3, ale aj ked silnejší hardware aj tak niekedy sa zasekáva a mrzne a to iba kvôli tomu, že OS nieje plne optimalizovany na Hardware.

  Záver: podlam nma je Android dobrý OS(lepší ako Symbian ale nikdy nebude pre konkurovať iOS.

  trosku som to opravil :-) a zcenzuroval neviem kto to publikoval :-)

  • Pedro

   Widgety budu p……a az dovtedy kym sa neobjavia na iOS. Presne tak isto ako bol aj notifikacny panel p……a. Teraz je to vsak cool feature, lebo ju ma iOS.

  • jozo

   milion clankov existuje kde mas vysvetlene ze zive tepety baterku nezeru viac…staci len citat…vsetko podla teba je p*****a ale pride iOS s tym istym a bude to super ppc a neviem co apple ovce si zacnu robit srandu ze to android nema a nemal ze to iOS to malo skor jediny to dokazu zvladnut a podobne p****ny…staci si pozriet videa o SG note 10.1 s JB 4.1.2 a bude raz a navzdy jasne kto ma co lepsie…je to sice tablet ale ziadny tablet od aplleu nan nema…a ze kamos si nahradzal app tak nech na iOS si to len tak dovolit nemozes…ja mam prehliadac od androidu a nemam s nim ziadny problem…tak isto prehravat hudby a videi…uplbne to staci a ponuka to aj slusne funkcie…kamos sa asi nudil a urobil to z dlhej chvile…

   • vsetko je super, su to podobne OS, ale iOS s iPhonom je proste stabilny a nepada vobec, a mozes tam instalovat co len chces, takze toto skuste popriet :) a pouzival som aj android aj iOS uz dlhe roky

 • Misiak

  Taketo clanky len vzbudzuju dojem, ze Android je nieco menej ako iOS a je to taky „wannabe“ system. Pritom oba systemy maju vyhody aj nevyhody. Ako milionkrat omielana otvorenost androidu a stabilita a rychlost iOS (aj na starych telefonoch – skuste spustit Android 4.1 na 2-rocnom telefone a iOS 6.x na staruckom iPhone 3GS).

 • Mario

  No ja mam s3,a mam ju iba iba a zasa iba koly displeju. Je krasny, cisty, neuverirelne farby. Ale urcite budem raz mat ios. Mal som ju raz v ruke, skusal, tukal, stahoval. Dostal ma. Vsetko ma svoje +a-. A preto budem mat oboje:-)

 • Mayky

  V prvom rade by som si nikdy nekupil Iphone kvoli cenovej politike spol.Apple. Som majitelom SG S3, tiez to nie je lacny telefon ale je to android a mal som moznost a na vyber si kupit aj nieco lacnejsie, co u Apple nie je mozne. Je to uz moj treti android a ked znova budem kupovat telefon znova si kupim nejaky android to viem urcite.

 • x

  z adroidom sa nenudim ponuka moznost upravovat nastavenia ,root atd…ios som este nemal ale ten soft je stale o tom istom mozno by som sa prinom nudil nehovorim ze je zly

 • Neda mi nereagovat, kedze momentalne prechadzam z galaxy nexusu na iphone 4s, len hladam vhodnu kupu.

  Vacsi vyber srakov. Jedine dobre android telefony su nexusy. Cim lepsi telefon, tym vacsi display, o co nemam vobec zaujem. Taktiez cenova hladina je otazna. Podla mna sa lepsie robi s iphone 3gs ako s wildfire s / porovnavam podobnu bazarovu hodnotu. Tiez nejdem kupovat iphone 5, lebo sa mi to zda zbytocne pridrahe, ale za rok, ked sa bude dat zohnat lacnejsie, bude cenovo natom asi ako lepsia stredna android trieda. Pomer vykon / cena o rok asi rovnaka, ba dokonca bude iphone lepsi(nie parametrami, ale tym ako zvlada bezne veci).
  Zive tapety, blbost.
  Widgety nenavidim. Okrem hodin su k nicomu. Odkedy mam android, tuzim po tom mat launcher s ikonkami na ploche a ziaden app drawer, co je v podstate nerealne a pustim si co potrebujem. Jedina moznost bola custom rom MIUI, ktora obsahuje privela zbytocnych nastaveni vsetkeho, registracie na cinske servery, … a ked si to clovek vyladi, zisti ze je to horsie a pomalsie ako original romka. Toto plati pre vsetky custom romky. Asi 2 roky dozadu som striedal romku kazde 2 dni pomaly a dospel som k tomu ze vyrobcovia a google vedia hadam viac o svojich zariadeniach ako 12 rocne deti z indie a iraku na XDA developers.
  Jedine + je display, lenze kym mi nespravia 4 palcovy nesekajuci nexus, co dostane updaty neni ocom a este ten progress. Je mozne ze moj nexus by dostal 1, 2 updaty co by zmenilo vela veci, ale ios je istota. Ale tazko nieco tak premakane ako ios budes vylepsovat. Co boli za hovadiny kym prisiel iphone na trh? Spravil sa prevrat a postupne sa vylepsuje. Android nedavno len dobehol ios a mozno aj predbehne, ale stale ostava kym to neni nexus je to srak. Jak je mozne ze dual core 800Mhz bezi system lspsie ako 4 jadrove lopaty? Cital som rozne clanky ze toto je vec ktora je v androide od pociatku dosrata a nikdy sa to nebude rovnat, iba co HW pojde dopredu, alebo sa prekope cely zaklad a vsetky existujuce app nebudu fungovat.
  Kazdemu vyhovuje nieco ine. Mna uz chut stale nieco nastavovat a doladovat presla. Ja chcem jednoducho vec co funguje. Taktiez ma presla chut ze vyde mi novy update, ako nexus ho dostanem skorej a polka aplikacii nieje doladena a blbne. Pravdaze je to dobra zabavka sa hrajkat s telefonom, ale keby ste skusili veci pouzivat na to na co su urcene zistite ze tie „moznosti“ androidu su k nicomu. Ked chcem pozerat film, mam telku alebo tablet. Na torrenty mam PC, a mozem pokracovat … Vsetko to dokaze aj telefon, ale nie tak dobre ako veci ktore su na danu vec ovela prisposobenejsie. Nakoniec sa pristihnete ako ja na posteli sa krcit pri telefone, vedla 2 tablety, herny pocitat, ale just budem cumiet do toho posrateho mobilu …

  Nechce sa mi to citat po sebe, tak pardon za preklepy, hadam vsetci co to precitaju pochopia myslienku

  • Jimmy Rockefeller

   Suhlasim s tymto chlapikom, hlavne v tom, ze cloveka nebavi si donekonecna prisposobovat vsetko na mobile.. To bavi cloveka tak na zaciatku, ze sa s tym pohra a vsetko si spravi na svoj sposob. Ked to ma clovek dlhsie, alebo ked uz nie je student a nema cas na blbosti, caka od zariadenia, ze bude fungovat „out of the box“. A v tom verim, ze je iOS daleko popredu.

   Na androide je viac appiek zadarmo? To je akoze vyhoda? Videli ste tu (ne)kvalitu? Ved to sa neda cez ten odpad na markete prehrabavat. Naratal by som na jednej ruke pocet appiek s kvalitou ktorych som spokojny. Verim, ze ich je tam viac, ale ja sa k nim neviem prehrabat cez statisice hroznych nedoladenych blbosti. Radsej zaplatim Euro, alebo aj 5, ak mi ta appka bude sluzit a da sa na nu spolahnut.

   Ach, ani uz nejdem pokracovat. Dufam, ze sa android v najblizsom case spamata.

  • Mirec

   Aj ja z casti suhlasim, ale podla jeho vyjadrenie, ze sa maju veci pouzivat na to, na co su,mi potom nedava zmysel, ze na co vyhadzuje tolke peniaze na nexus a iphone, ked su to telefony a mobil sa da kupit a pouzivat na to, na co ma, aj za 20€.

  • kri

   takto. mam pocit, ze hlavne borcom z xda trochu krivdis. su to oni kto ti umozni(l) rootnut telefon, cim mozes odinstalovat prakticky vsetko co od vyrobcu nechces pouzivat. umoznili ti pretaktovat procesor, ram, graficku, vyladit spotrebu vytvorenim modulov, pripadne novych kernelov atd.

   potom vdaka nim mas k dispozicii nove verzie androidu pre svoj starsi stroj, lebo vyrobca sa na teba slusne povedane vykaslal.

   a na zaver. vykon ios by som neprecenoval. nemaju ziadnu vykonovu rezervu. taky lg optimus g s 2 gb ram bude zvladat v pohode aj o 2-3 roky, ip5 bude nahradeny v tej dobe ip7/8 s parametrami, ktore maju android telefony uz dnes za rovnake, pripadne nizsie ceny.

 • Alan Balažovjech

  tých výhod je podla mňa minimálne 20 :)

 • joja

  iphone je smartfon s hlupou home obrazovkou. navyse system pre mobil nieje vobec prisposobeny na tablet,len zvacsili a roztiahli ikony.

 • 4s

  iPhone má možnosť úpravy cez cydiu atď ,čiže neviem o čom tu točíte ,iPhone bude vždy iPhone ;) a 4S bugy a lagy nemá.Ale toto je názor tých čo majú android ,názor tých čo majú ios je tiež iný.A iPhone má hodnotu aj po 2och 3och rokoch používania narozdiel od Androidu.

  • 4s

   Android je výhodnejší jedine cenou na trhu napr. ,že xPerie od sony idú aj po 200€,

 • Stifa

  Jednoducho som vyskúšal všetky (v tedy) dostupné OS a Android spĺňal všetky požiadavky.Aj výber zariadený zohral svoju roľu.

 • mayyo

  Zabudli ste notifikačnú lištu :D

 • stevik

  asi jedina vec co mi na androide vadi a asi tak skoro sa nezmeni ze minoritne verzie androdiu su nechane na vyrobcov a operatorom mobilu. hlavne verzie je jasne ze treba vela prisposobit ale tak mensie aktualizacie mohol davat priamo google.

 • Martin

  Nechcem byt hejter ale clanok je vazne podprimerny. Cisto subjektivne veci nic viac menej relevantne(snad az na 1 bod).
  K teme je to cisto na cloveku ktore OPcko mu viac vyhovuje. Clovek co ma vsak chut hrat sa s telefonom a neberie ho len na tie zakladne funkcie urcite zvoli radsej android. Clovek co sa tomu az tak nerozumie a potrebuje telefon na zakladne veci nech ide urcite do IOSu ale toto je zas cisto moj nazor….

 • ManDark

  Apple je však konkurenciou pre všetky ostatné operačné systémy a vývoj
  jeho systému stojí len na jeho pleciach. Preto vývoj nie je až taký
  rýchly a na trh spoločnosť Apple prináša novinky v pomalšom tempe.
  Sorry ale na toto som musel nieco napisat onstane veci su moje subjektivne ci moj nazor ale toto je vrchol sprostosti …. toto moze napisat jedine clovek co nema o Androide ani sajnu, na kolkych telefonoch povedzme 2 rocnych je uz nainstalovany JellyBean, ja Vam poviem presne starsi ako rok na ziadnom. Fakt. A ak nemate telfon NEXUS tak sa mozete s aktualizaciami rozlucit alebo cakat kedy sa urcite Samsungu HTC ci LG alebo SONY vydat aj pre ich Telefon aktualizaciu a ked sa im nechce tak co poveda nevyjde lebo je to stary a pomaly telefon ….. pi…vina a riadna ak su schopny v xda developers alebo na NEXUS telefonoch od Google vydat Jelly Bean na prvy nexus ktory ma 2 roky a bezi to tak stabilne tak preco ostatny nie lebo Money a bissnis, a este lepsie je to ze ak ma Telefon od samsungu a chcem LG alebo htc ok no problem kontakty , sms, kalendar emaily a tak no problem zalohovat ale co tak hry, nahrane skore, nastavenia telefonu, a tak mozem pokravocat dalej nic toto nieje nebolo ani nebude lebo kazdy kto ma v riti dieru si mysli ze teraz ked je HW za 5 cetnov tak co spravime telefon a drbneme do toho dajaky Android a naco by sme sa my starali o vyvoj HW ked to robi Google, a ked vyde novy OS tak sa za rok MOZNO vydame aj my novy OS a ked nie tak nevady vydame novy telefon a povieme ze nech si ho kupia a budu mat novy OS to co je za pristup …. to ma serie neuveriltne. Ano Aleternative ROM super, ale na kolko je to spolahlive ze po pouzivani pol roka sa mi nezosype telefon … hmm nikto mi to negarantuje a zaloha tiez nieje, ano mozno to niekomu staci ale mne nie, mam aj Apple aj Android ale aby som povedal ze sa na Android mozme spolahnut tak ako na iOS ci iPhone tak to nie, netvrdim ze iOS je dokonaly aj tam ma kopec veci serie ale je ich podstatne menej ako na Androide, este na zaciatku ako bola verzia 2.2 tak som povedla ze Android ma velky potencial ale jeho roztriestenost ho moze zlozit a to sa teraz deje …. preco teraz Google chce vlastne NEXUS zariadenia … preto lebo vidi ze to nieje leno o telefone a kvalitnom HW ale aj velmi kvalitnom SW a celej sieti sluzieb ktore ano su platene ale stoja za to. A chcel by som vidiet kazdeho jedneho kto mi povie ze na AppStore v Appli su drahe … drahsie a platene applikacie ci hry a na Androide nie, tak postavim otazku takto, napis nejaky super hru a daj mi ju zadarmo alebo na web ju daj zadarmo to comu si venoval po kokos casu a das to len tak …. asi nie lebo ta to stalo cas peniaze usilie, takze chlapci vitajte v realite a nie v rozpravke ze co nieje zadarmo to ukradnem.

  • spigott

   Zacnem tym, ze nech si kazdy pouzica co chce a hlavne co mu vyhovuje.
   S tymi aktualizaciami suhlasim. To je jedna z veci co ma tiez stve. Model by mal byt, taky, aby kazdy vyrobca bol nuteny pustit na telefony cisty Android a svoje nadstavby nech si solicha ked bude chciet.
   Zalohovnie hier predsa nie je problem. Neviem ako to je na iVeciach, ale Titanium backup + zaloha adresara Android a mas kompletnu zalohu. A nikdy som nemal problem, aj s prechodom medzi znackami ZTE->HTC->Samsung a ine.
   Jednu vec, ktoru silno uznavam u Applu je cely eko system, ktory je okolo toho.
   Google, by sa mal hanbit za svoj play store a jeho ciastocnu funkcionalitu podla krajiny. Ked to vie Apple nemal by byt problem ani pre Google. Ja chcem okrem aplikacii aj knihy, hudbu a nakup HW (proste vsetky veci).
   Cenu aplikacii nehodnotim, kto na to ma kupi, kto nie zozenie inak. A to plati pre oba tabory.

  • janooo

   ty si s kade prisiel??alternativne ROM pouzivam a este sa mi nestalo ze by mi telefon blbol alebo padol a pod…a pokial ide o to ze musis cakat kym na telefon co mas pride JB s tym musis ratat samsun a spol nie je apple ktory ma 1 telefon tablet motebook atd…zariadeni na android je niekolko nasobne viac a kym urobis prisposobenie na kazde zariadenie sa im ani necudujem ze starsie telefony uz nechcu aktualizovat…napr 3 rocna ak nie aj viac S2 dostane JB…nestaci??a samozrejme ked vytvaram SW tak ho najskor dam na moje zariadenia a potom bude pokracovat na inych….o hrani tam nie je co riesit ked chces kupis si ak nie zozenies ale zober si ake hry mas na androide a ake na iOS…

 • kryton

  Koupil jsem nedávno mladý iPhone 5 a musím říct, že je to vcelku dobrý telefon a systém, je to odladěné a rychlost odezvy je nesrovnatelná, ať si kdo chce co chce říká, tak iPhone je hodně dobrý telefon a málokterý Android se s ním může srovnávat, navíc ty aktualizace SW mě neskutečně vytáčejí, protože telefony hodně rychle stárnou a nechci mít nový telefon 2-3 roky, to iPhone vydrží daleko víc a i když má člověk nainstalovano mrtě aplikací tak funguje perfektně. Taky má optimální velikost displaye né žádný pádlo. Přijde mi, že Android je spíš pro hračičky. Já mám android, ale když jsem teď viděl iphone v reálném provozu tak jsem na něj dost změnil názor.

  • Lukas Vyletel

   to, ci to je padlo, alebo optimalna velkost je velmi subjektivne, mnohi ludia prave chcu padlo, ved to bola pointa uspechu Samsungu Galaxy Note… Mne sa to uz zda velke, iPhone mi sice nepride vyslovene, ze maly, ale tak pouzivam telefon s vacsou obrazovkou a som na to navyknuty a som s tym v pohode vyrovnany, nerobi mi to ziaden problem. Ale inak suhlas

 • Lukas Vyletel

  Dovod, preco ja osobne som nesiel do iPhone 5(aj ked pred jeho predstavenim som o tom rozmyslal) je hlavne notifikacne centrum, widgety a lockscreen….

 • SimSon

  No aj ked som uzivatel smartfonu s Androidom, musim priznat, ze niektore z tych uvedenych „vyhod“ su vskutku usmevne. Pri diskusii so zastancom „jablkoveho“ smartfonu by som ich osobne ani nepouzil, lebo by som androidu urobil „medvediu sluzbu“…

 • NesTon

  Na body 3. 4. 5. 6. 7. mám len jedno slovo, Jailbreak

 • u&u -_- u&u

  sak za pamet do iPadu z 8gb na 64gb je rozdiel 250E ??? su normalny ???

 • Noro Blacky

  takymito clankami sa da krasne zvysovat navstevnost stranok (hlavne koli dvom skalnym skupinam priaznivcov) a navyse zadarmo ;o)
  Kedze pouzivam kazde dennodenne zariadnie skutocne intenzivne tak by som systemom asi tolko :
  zil som na IOS 1,5 roka s vtedy najnovsim Apple Iphone 4, potom Samsung S2 a Samsung S3 … takze stale top aktualne modely pre dane systemy (snad ma mudrc nenazve sockou ;o))
  iOS: vyladeny plynuly niekomu prinudny scasti uzavrety system v ktorom to co nejde tak na 90% ist nebude . A netreba mystifikovat (aj iOS mal problemy ,,,;o))
  Android: vyladeny (ale zavisi dost od podpory vyrobcu HW), upravovatelny otvoreny system , ktory hlavne koli svojej skalovatelnsti a nutnosti podporovat mnozstvo verzii HW nie je tak plynuly (aj ked na mnohych lepsie vybavenych modeloch je to uz dost porovnatelne s plynulostou IOS) . No vyzaduje vykonny hw (aj ked aj iPhony nebezia na jednojadrach – ze ? ;o)) . V androide je skoro kazdy problem riesitelny .
  vzhladom k moznostiach neupravenych systemov (ziadny JB a ani root) by som iPhone oznacil za dokonale multimedialne zariadenie a Androidy za „vreckove pocitace“…
  tak ak niekomu postacuju moznosti iPhonu – je to jasne TOP riesenie…
  Ale kto potrebuje viac ako ponuka iPhone tak Android (ale s vykonnym HW)
  P.S.: iba hlupak moze povedat ze Android kupuju ti co nemaju na Apple … Pretoze TOP modely Androidov su cenovo zhruba na urovni iPhonu a modely nizsich rad sa maju porovnavat s vykonnostne rovnocennymi partmermi – teda rok a viac rokov starymi modelmi iPhonov (ved apple predava vzdy aj starsi model a nielen ich model posledny)

 • PPQ

  myslim ze na tuto temu stacia len 2 slova, LIFECYCLE a SUPPORT :-) android vs ios 0:1 na plnej ciare.

 • Pandy

  OK. Tak pridam aj ja nieco zo svojich skusenosti.

  Mal som android (HTC Desire), teraz mam iPhone 4S. Ta stock ROM bolo nieco nenormalne a nepouzitelne. A to bol fon roka 2010 myslim. Teraz, ten pokoj kde mi vsetko funguje ako ma, ziadne lagy, kvalitny fotak, kvalitny displej s neporovnatelnou viditelnostou na slnku, aplikacie na urovni (ani s jednou som nemal problem napr. s padanim) a to ich mam cca 200 (32GB pamate) vratane hier. Ano, zaplatil som si za nich, ale advekvatne som dosatl aj kvalitu. Nepotrebujem sa s nim babrat a nahadzovat nejake ROMky aby mi to minimalne fungovalo tak ako ma smartfon fungovat.
  K androidu sa vratim az vsetky tieto problemy vymiznu.

  Nie je to lopata, ja lopatu nepotrebujem, ja potrebujem telefon do ruky. Na ostatne veci je vhodnejsi tablet. Ak bude dalsi iPhone vacsi ako 4,3″ (to je max. co dokazem akceptovat) tak ho nekupim.

  @redakcia: A co tak na objektivne porovnanie napisat clanok „10 veci, preco je Android horsi ako iOS?“ Nechapte to ako osocovanie vasho OS. Proste je treba sa pozerat na problematiku aj z ineho pohladu.

  @haters: Rest in peace.

  P.S.:
  Tento portal sledujem z dovodu, ze sa zaujimam ako sa vyvijaju vseky platformy. Takisto sledujem Windows Phone a BlackBerry, takze ma nechapte ze tu chodim osocovat.

  • Pandy, každý z nás používa aj produkty spoločnosti Apple. Článok s výhodami tohto OS pripravujeme.

 • Adam

  Obľubený asi preto lebo je na všetkých 10€ mobiloch. Je síce otvorenejší ako iOS. A tie launchery a ostatné veci nechápem to nemá nič spoločné s ovládatelnosťou. Ja mám napríklad Android a Apple. Na tom Apple mi vadí to že nieje taký otvorený kým si ho nejailbreknete. A som spokojný s oboma operačnými systémami.

 • kolecko

  LOL.
  Preco je octavia lepsia, rozsirenejsia, …, ako bmw? Lebo ma vacsi kufor, mozes si zvolit farbu, 4×4, mriezku za sedadla, kecy, kecy, …. . Cena.

  NIE JE LEPSI. Je mozno rozsirenejsi, ale to je vsetko.
  Dam do ruky decku, alebo dochodcovi iPad a o 5 minut vsetko pochopi. Dam mu androidovy tablet a obaja budu strateni.

  Ako technik pouzivam sgs2, (mohol som si vybrat hocijaky mobil, dal som mu prednost pred ip4s) som spokojny. Vyuzijem ho. Ale ako obycajny clovek by som bol spokojnejsi s iPhonom.

 • ANDROID

  precital som si vsetky posty a mozem povedat ci iOS alebo android nestraca na kvalite koli funkcionalite ale koli VAM!!!!…stranka sa vola mojANDROID.sk tak asi ze nebudu pisat o iOS…ak sa niekto chce vytiesat o SW na ktorm sa neda robit nic tak nech si najde nejaku stranku venujucu sa iOS…pre tych co neskusili android len iOS a naopak mam len jednu spravu zalez a drz hubu rovnako tak ich volam apple ovca alebo android ovca..hodnotit moze len ten co mas skusenosti s oboma…a taky napodiv maju najmiernejsie vyjadrenia…nie ze pride silak co nazve vsetkych vandrakmi lebo on ma iPhone…mal som aj iPhone teraz mam SGS3 samozrejme pre apple ovce to bude sklamanie ale nedam nan dopustit…cital som tu ze SGS3 seka no to bude asi tym ze vsetko je na google play zadarmo mas v mobile…treba aj trochu rozmyslat ked uz mame smartphone…a na zaver 300x som tu videl ze ziva tapeta zerie baterku…dajte si google zadajte „ziva tapeta na android“ a citajte…citajte citajte a citajte…potom zistite ze ked nieco napisete bude to mat trochu aj zmysel!!

 • Patrik Onderko

  Živé tapety nie sú podporované na všetkých android telefónoch. Napr. ja mám Huawei ascned y200 a nepodporuje mi to. :(

 • Miloš
 • Miloš


  Chlapci pozrite si to…

 • Kris

  Pre mna celkova nevyhoda Apple produktov je iTunes, zbytocne zlozite, neprehladne, nelogicke, tie vecne updaty ma tiez dost nebavia…ked si chcem stiahnut jednu pesnicku, aby som ju davala do telefonu pomaly 10 minut…vobec to nie je skratenie, ale predlzenie celeho procesu….v tomto mi Android uplne vyhovuje!

 • Joseph

  Kúpil som galaxy S4 mini a teda riadne ľutujem. Kontakty a galériu otvára na môj vkus dosť dlho a pri prezeraní kontaktov, či iných vecí, to seká. Totálne ma to irituje! Prečo to nejde plynulo? Veď hardware to má celkom nadupaný. Či to azda spôsobuje ten „úžasný“ android? Predtým som mal iPhone 3gs a ten teda fičal ako švajčiarske hodiny. Potom naozaj neviem, že v čom android predbehol iOS, keď v ňom nefungujú základné operácie tak, ako by mali, a to v zariadení za 400 eur! Asi len v počte, vo väčšine nezmyselných aplikácií a widgetov, ktoré len zvyšujú spotrebu batérie.

 • dodoTN

  iOS už to zhnité jablko hovorí o kvalite je to nanič ….

 • Juriik

  Tieto vyhody Androidu su podstatne asi tak len pre deti… Ked chce niekto poriadny smatfon tak si radsej zaplati za iOS…

 • Patrik

  anroid VS aple hm zaujimave clanky musim povedat ale najdite mi stranku od aplu ktora tiez takto zhadzuje android.Ktory to robi tu na tejto.To fakt si myslite ios je taky na p****?? nehovorim tiez mam android ale kazda minca ma dve strany.Tak nepiste tu ze ios je akby odpad.Precital som dost clankov na tomto portáli.Pise sa tu i pravda ale i nie.

 • Sting

  Aj tak nepoznam niekoho kto by zhodil svoj nakup… Ked niekto kupi iphone tak bude zarito presadzovat ze mu nic nechyba …. A zas ked niekto kupi android tak ze ios je naprd…. Mne osobne sa pacia iphony (vzhladom) ale nepacia sa mi tie zdhlave a hlavne nelogicke pomaly az stupidne veci v iose… Mal som tu cest pri iphone a ako fuuh tahat nb koli pripadnym 5 minutam vsade bolo uplne odveci… Android je intuitivnejsi a hlavne pri pouzivani setri cas a cas su peniaze… Ano android na zaciatku bol plny lagov a podobne ale to uz je minulost… Na taky htc one so sense 7 sa nemozem stazovat dokonca by som povedal ze aplikacie otvara rychlejsie ako ios… Ok startovanie ios nema konkutenciu ale kto zapina a vypina telefon kazdy den? :-) …. Keby stal iphone dajme tomu 500eur pri uvedeni tak kaslat nato nemusi sa to tu stale riesit… Ale ked uz clovek ma zaplatit 800 eur za telefon tak od.neho fakt aj nieco ocakava a nie ze mozem pouzivat 20 aplikacii a vsetky su spoplatnene zvlast este… A pri tom ten telefon nezvlada obycajne zdielanie s ostatnymi telefonmi, musi to kazdy riesit cez itunes a podobne… A to je zdlhave.. To ze je to stabilny a rychly system sa mozem vykaslat ked hodinu stravim pridavanim hudby alebo videa… O zvoneni ani nejdem.pisat to je dalsi zabity cas.. A takto som dva dni doslova pre….l na iphone … Na androide to mam do pol hodiny vsetko nakopcene alebo preposlane a mozem sa venovat niecomu inemu…kto bude tvrdit ze ios je bezchybny tak klame sam seba mna neoklame ja som sa oebal pri kupe iphonu jedine co sa mi pozdavalo bola stabilita a aktualizacie a podpora za 800eur dost mala ponuka sluzieb

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+