MojAndroid

Operátor nás informoval o tom, že od dnešného dňa uviedol dve novinky, ktoré sa týkajú portfólia mobilných paušálov. Prvá sa týka prenosov dát pri najdrahších paušálov, druhá neobmedzeného pripojenia pri nižších a stredných paušáloch.

Zákazníci s programom Nekonečno MAX, respektíve Biznis Nekonečno MAX majú oddnes možnosť darovať v skupine Magenta 1 blízkym viac dát. Konkrétne 60 GB pre Nekonečno MAX a 70 GB pre Biznis Nekonečno MAX.

Paušál Nekonečno MAX aj naďalej za 70 eur mesačne ponúka nekonečné hovory, SMS aj dáta (1000 GB FUP), plus 62,5 GB dát v EÚ a 60 GB dát, ktoré je možné darovať. Cena paušálu Biznis Nekonečno MAX je taktiež 70 € a jediným rozdielom je, že darovať je možné až 70 GB dát.

Nekonečné pripojenie sa mení na VŽDY ONLINE

Na samotnej službe sa nemení nič, zmenil sa len jej názov. Telekom sa pre zmenu rozhodol na základe zákazníckeho prieskumu. Balíček je dostupný pre nižšie a stredné paušály. Pokiaľ zákazník minie štandardné dáta vo svojom paušále a chce aj naďalej surfovať, môže si balíček Vždy online aktivovať zdarma v aplikácii. Dáta, ktoré dostane, sú síce nekonečné, no ich rýchlosť je výrazne obmedzená.

Konkrétne na 128 Kb/s. Ak je zákazník v Magenta 1, dostane dvojnásobnú rýchlosť. Na sťahovanie veľkých súborov či pozeranie videí to síce nie je, ale na základné chatovanie, kontrolu e-mailov a podobné dátovo nenáročné činnosti to bohato stačí.

Balíček je možné aktivovať k paušálom Základ 12 až 18, Ideál 21 až Ideál 28, Dáta 18 až 26, resp. Biznis Mini 13 až 19 a Biznis Premium 24 až 29.

Nekonečné paušály prechádzajú po vyčerpaní dát s plnou rýchlosťou automaticky na vlastný rýchlostný profil:

  • Nekonečno 33 a 39 majú 1 Mbps v štandarde a 2 Mbps v Magenta 1 (vhodné už pre sledovanie SD videí na smartfóne)
  • Nekonečno SD 3/6 Mbps (vhodný pre bežné browsovanie i videá vyššej kvality)
  • Nekonečno HD 10/20 Mbps (vhodný aj pre vytváranie hotspotu a plnohodnotné využitie na PC).

Ako je to v prípade konkurencie?

Po prečerpaní predplatených dát ponúka Orange taktiež neobmedzené surfovanie zníženou rýchlosťou, ktorá je 128 Kb/s. V prípade drahších paušálov (Go Safe Premium a vyšší) dostanú zákazníci rýchlosť 3 Mb/s. 4ka takúto možnosť neponúka vôbec a po prečerpaní predplatených dát si za každý MB priplatíte 1 cent.

V prípade neobmedzených SMART paušálov od O2 zákazník po prečerpaní dát získa ďalšie neobmedzené dáta s rýchlosťou 2 Mb/s pre download a 1 Mb/s pre upload. Lacnejšie paušály dáta navyše zadarmo neobsahujú.

Náš tip
Ktorý operátor má najlepšiu ponuku? Štát porovnal ceny za nás, výsledky prekvapia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+