MojAndroid

Telekom od 27. 12. 2013 spúšťa v rámci beta testovania s vybranými zákazníkmi produkčnú prevádzku služby MyWallet, ktorá umožní bezkontaktné platby za použitia mobilného telefónu. Samozrejme, zákazníkova banka musí túto službu podporovať a momentálne jedinou platobnou kartou, kompatibilnou s MyWallet, je karta MyWallet Card. Jedná sa vlastne o predplatenú kartu MasterCard, ktorú je možné jednoducho integrovať do peňaženky MyWallet. Ďalšie platobné karty slovenských bánk by mali pribudnúť na budúci rok.

MyWallet b

Na využívanie služby MyWallet je potrebné splniť tri základné podmienky. Prvou je smartfón s operačným systémom Android, kompatibilný s technológiou NFC a podporujúci aplikáciu MyWallet. Druhou podmienkou je špeciálna SIM karta s bezpečnostným prvkom (o výmenu SIM karty je možné požiadať v predajniach Telekom Centrum). Treťou podmienkou je nainštalovaná aplikácia MyWallet. K jej aktivácii dôjde pri jej prvom spustení.

Zoznam podporovaných zariadení MyWallet

Zoznam podporovaných zariadení

Pri platení s MyWallet sa využíva bezdrôtová NFC technológia. Stačí smartfón priložiť k čítačke pokladnice alebo bankomatu a platba sa v priebehu pár sekúnd uskutoční. Samostatné heslo pre aplikáciu MyWallet a PIN platobnej karty zabezpečia, aby nedochádzalo k náhodným platbám, napr. pri prejdení okolo terminálu. Platiť týmto spôsobom je možné prostredníctvom viac než 15 000 terminálov po celom Slovensku. Ak nie je k dispozícii terminál, zákazník môže zaplatiť fyzickou kartou MyWallet Card. Súčasťou služby je aj prehľad o všetkých transakciách a zostatku na účte. V budúcnosti bude možné do MyWallet integrovať aj vstupenky či digitálne bonusové karty, kreditné karty a kupóny.

MyWallet a

Služba je momentálne vo fáze beta testovania. Zákazníci, ktorí majú kompatibilný NFC telefón a chcú sa zapojiť, sa môžu zaregistrovať na tejto adrese. Operátor však do testovania služby nezapojí všetkých prihlásených, ale vybraných používateľov bude priebežne oslovovať. Plná prevádzka služby by mala byť spustená niekedy v prvom kvartáli 2014.

Zdroj: Telekom, tlačová správa

27.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+