MojAndroid

Telekom na tlačovej konferencii predstavil svetovú hudobnú službu Deezer, ktorú zaraďuje od 1. februára 2014 do svojho portfólia.  Operátor službu ponúkne zadarmo pre majiteľov svojich vyšších paušálov, za poplatok ju však budú môcť získať aj jeho ďalší zákazníci, ako aj všetci záujemcovia zo Slovenska. Službu na tlačovej konferencii uviedol Dušan Švalek, výkonný riaditeľ pre mass market spoločnosti Slovak Telekom.

Dušan Švalek Telekom

Dušan Švalek predstavuje službu Deezer

Čo to je Deezer a ako funguje?

Deezer je streamingová hudobná služba, ktorá zákazníkovi ponúka za mesačný poplatok prístup k viac ako 30 miliónom hudobných skladieb. V ponuke je hudba rozličných hudobných štýlov vrátane slovenskej a českej produkcie. Nechýba ani exkluzívny obsah či skoršie uvedenie albumov. Zákazník si môže sťahovať hudbu z internetu do svojho mobilu či tabletu alebo počúvať počas internetového pripojenia v PC i na notebooku. Hudbu v mobile alebo tablete môže mať k dispozícii i v zahraničí vďaka off-line módu. Porovnanie hudobných služieb si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Deezer Spotify MusicJet Google Music
Cena 0 – 5,49 € 5,99 € 3,99 € 7,99 €
Počet krajín 182 52 2 21
Počet skladieb 30+ miliónov 20+ miliónov 1,5 milióna 18 miliónov
SK +CZ hudba Široký výber + Lokálni editori Iba algoritmus Áno CZ
Lokálni editori Áno, 50 Nie Nie Nie
Playlisty Áno Áno Áno Áno
Reklama Nie Áno Nie Nie

Hudobné skladby sú nahrané v kvalite 320 kbps. Špeciálny algoritmus ponúkne zákazníkovi ďalšie skladby podľa preferovanej hudby alebo iných albumov, ktoré doteraz počúval. Deezer má k dispozícii po celom svete aj tím skúsených editorov, ktorí tvoria playlisty pre svojich poslucháčov. Jedným zo slovenských editorov je aj Pino Ungvölgyi, známy z kapely Puding pani Elvisovej, ktorý túto hudobnú službu predstavil na tlačovej konferencii. Zákazníci však môžu sami odporúčať hudbu aj svojim priateľom, či už priamo v službe Deezer alebo cez sociálne siete ako Facebook, twitter či Google Plus.

Pino Ungvölgyi

Pino Ungvölgyi hovorí o detailoch služby Deezer

Dve verzie služby

V Telekome bude služba ponúkaná v dvoch verziách: PremiumPremium Plus. Obe majú prístup k celej knižnici titulov, playlistov, zdieľane skladieb. Premium Plus má navyše možnosť počúvania off-line alebo sťahovanie hudby do mobilu či tabletu. Väčšine zákazníkov bude Telekom ponúkať práve najvyšší variant Premium Plus. “Tvárou” novej služby je známy raper Ego, ktorý vystupuje aj vo vtipnej reklame na Deezer.

Deezer v Telekome

Telekom uvádza Deezer pre zákazníkov rozličných služieb – popri mobilných paušáloch ju budú môcť získať zadarmo alebo výhodnejšie zákazníci digitálnej TV Magio alebo internetových programov.

Pri mobilných paušáloch majú službu Deezer zahrnutú v mesačnom poplatku zákazníci Happy XL a XXL, ostatné Happy či iné paušály ju majú k dispozícii za 4,99 €.

Pri internetových programoch Turbo 3/Optik 3 i súčasnom využívaní mobilného paušálu majú zákazníci rovnako Deezer zdarma (Premium Plus). Pri Turbo 3 a Optik 3 bez mobilného paušálu majú Deezer zdarma vo verzii Premium. Zákazníci ostatných internetových programov (Turbo 2/Optik 2 a nižšie) resp. celého televízneho portfólia (Magio TV i Magio Sat) môžu získať Deezer za 4,99 € mesačne.

Celková ponuka pre zákazníkov vyzerá nasledovne:

Telekom Deezer cenník

Deezer v Zozname – aj pre ďalších zákazníkov

Telekom ponúkne Deezer aj zákazníkom ostatných operátorov či ďalším záujemcom na Slovensku. Tí si budú môcť kúpiť a využívať verziu Premium Plus cez dcérsku spoločnosť Zoznam za 5,49 € mesačne.

Zdroj: Telekom

30.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+