MojAndroid

Telekom už pokrýva 4G sieťou 44 percent populácie a postupne buduje sieť nielen v ďalších mestách, ale sprístupňuje LTE sieť aj do desiatok menších lokalít. V súčasnosti operátor pokrýva 53 miest a ich okolie. V priebehu septembra pokryl LTE sieťou mestá Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto a Púchov.

Telekom LTE sieťou nepokrýva iba Bratislavu, všetky krajské a desiatky okresných miest, ale aj ich okolie a desiatky ďalších obcí. Vďaka jeho frekvenciám a budovaniu siete sú takto pokryté aj ďalšie samostatné obce: pri Bánovciach nad Bebravou obce Horné Naštice, Prusy, Veľké Chlievany alebo pri Bytči obce ako Jablonové, Jasenica, Kotešová, Maršová-Rašov, Plevník-Drienové či Predmier. Kompletné pokrytie nájdete na aktualizovanej mape pokrytia.

V priebehu septembra pribudlo pokrytie aj do úplne nových menších lokalít: Alžbetin Dvor, Borinka, Dohňany, Grinava, Hlboké nad Váhom, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Limbach, Lozorno, Malinovo, Most pri Bratislave, Nesluša, Nová Dedinka, Podvažie, Považská Teplá, Praznov, Predmier, Púchov, Slovenský Grob, Tomášov, Veľký Biel, Viničné, Vinosady a Zálesie.

Vďaka rozširovaniu pokrytia si tak už v súčasnosti môžu vyskúšať surfovanie na viac ako 50 modeloch s 4G podporou nielen obyvatelia veľkých miest, ale aj veľkého množstva obcí.

Zdroj: tlačová správa Telekom

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+