MojAndroid

Spoločnosť Telefónica Slovakia začne budovať širokopásmovú mobilnú dátovú sieť LTE. V aukcii Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky (TÚSR) si Telefónica zaistila frekvencie, potrebné na prevádzku siete LTE. V kombinácii s frekvenciami, ktoré už vlastní, má spoločnosť podľa vlastného vyjadrenia dostatočnú šírku pásma na prevádzkovanie vysokokvalitnej širokopásmovej mobilnej dátovej siete s vynikajúcou kapacitou a pokrytím.

O2-Logo1-275x261

Získané frekvencie nám umožnia ďalej rozvíjať našu sieť štvrtej generácie (4G). Spoločnosť Telefónica Slovakia teraz vlastní aj pásmo 800 MHz, ktoré je hodnotnejšie ako ostatné frekvencie pre 4G sieť a umožňuje nám vybudovať novú celoštátnu sieť,“ povedal Ramiro Lafarga, generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica Slovakia. „Budovanie 4G siete je našou dlhodobou prioritou, ako prvý operátor sme zákazníkom na Slovensku priniesli pokrytie LTE už v auguste 2012.

Spoločnosť Telefónica Slovakia spustila sieť LTE ako prvý operátor na Slovensku v auguste 2012, kedy sa obce Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji a Zálesie stali prvými oblasťami pokrytými pomocou existujúceho frekvenčného spektra 1800 MHz.

Náš tip
Aukcia frekvencií LTE – najviac získal Telekom, príde aj štvrtý operátor

Frekvenčné prídely vydražené spoločnosťou Telefónica Slovakia v pásmach 800 a 1800 MHz zjednodušia nasadenie 4G siete v celej krajine a zabezpečia, že vysokorýchlostný mobilný internet bude k dispozícii aj vo vzdialených oblastiach, kde je prístup k širokopásmovému internetu v súčasnosti obmedzený.

Celková cena za frekvencie, ktoré spoločnosť Telefónica získala v aukcii, je 40 300 001 eur. Začiatok budovania LTE siete a presnejší harmonogram jej rozširovania zatiaľ spoločnosť nezverejnila.

Zdroj: tlačová správa

3.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+