MojAndroid

Anketa Smart Banka 2023 je už v plnom prúde a aj v tomto roku hľadáme banku, ktorá má najlepšiu mobilnú aplikáciu. Hlasovanie prebieha od 23. januára do 28. februára a na šťastného výhercu čaká smartfón v hodnote 1000 eur podľa vlastného výberu.

V rámci ankety môžete zahlasovať aj za aplikáciu Tatra banka, ktorá obhajuje prvenstvo z minulého roka a ktorú si teraz bližšie predstavíme a povieme si niečo o TOP funkcionalitách, ktoré svojim klientom ponúka.

Výber hotovosti z bankomatu pomocou smartfónu

Stalo sa vám už niekedy, že ste potrebovali vybrať hotovosť z bankomatu, no kartu ste nechali doma? A čo tak urobiť to prostredníctvom mobilu? S aplikáciou Tatra banka to nie je žiadny problém.

tatra banka vyber z bankomatu
Výber z bankomatu cez mobil | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V aplikácii stačí kliknúť na “výber,” zvoliť si požadovanú sumu a potvrdiť. Následne je vygenerovaný kód, ktorý stačí zadať do bankomatu a ten vám vydá peniaze. Hotovo.

Maximálna bezpečnosť pri online nakupovaní

Pre tých, ktorí chcú platiť na internete čo najbezpečnejšie, má Tatra banka skvelú funkcionalitu. Je ňou vygenerovanie jednorazovej platobnej karty, pomocou ktorej je možné zaplatiť. Po úspešnej platbe sa táto karta jednoducho už nedá použiť znova.

Tatra banka jednorazova platobna karta
Jednorazová platobná karta | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vygenerovanie jednorazovej platobnej karty je otázkou pár sekúnd. Stačí vojsť do aplikácie Tatra banka a v sekcii “Karty” zvoliť možnosť “Internetová platba.” Aplikácia následne po potvrdení vašej totožnosti zadaním PINu vygeneruje jednorazovú platobnú kartu, ktorej údaje stačí zadať pri platbe.

Majte svoje platobné karty neustále pod kontrolou

Mať absolútny prehľad o platobných kartách je jednou z najdôležitejších funkcionalít aplikácie každej dobrej banky. V aplikácii Tatra banka máte tieto údaje ako na dlani. 

A nielen to. Z pohodlia domova si tu jednoducho nastavíte limity na kartách, môžete si ich premenovať a dokonca aj zmeniť adresu doručenia novej fyzickej karty. Nikam netreba volať ani chodiť, na všetko vám stačí len smartfón a aplikácia Tatra banka. Užitočnou funkcionalitou z pohľadu bezpečnosti je aj možnosť okamžitého zablokovania karty v prípade straty. No a aby toho nebolo málo, tak svoj PIN si už nemusíte vôbec pamätať, pretože si ho viete zobraziť priamo v detaile karty.

Tatra banka limity na karte
Jednoduchá zmena limitov na platobnej karte | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V prípade poškodenia platobnej karty môžu klienti o novú požiadať priamo v aplikácii, nikam nemusia chodiť. Nová karta je digitálne k dispozícii okamžite, stačí si ju pridať do Peňaženky Google či Apple Peňaženky a rovno začať používať.

VIAMO s novinkami a vylepšená Čítačka

Aplikácia Tatra banka VIAMO funguje už 9 rokov a v najnovšej verzii prináša niekoľko užitočných noviniek. A nejde len o novú grafiku, ale aj o funkcie, ktoré vám zjednodušia jej používanie.

K svojmu profilu si môžete po novom pridať vlastný obrázok, vďaka ktorému budú vaše žiadosti osobnejšie. Funkcia Rozdelenie účtu umožňuje rozposlať výzvu na zaplatenie naraz viacerým kolegom alebo priateľom. Výhodou je aj možnosť vyrovnať sa s používateľmi, ktorí ešte VIAMO nemajú. Po rozpočítaní účtu im môžete jednoducho poslať Payme žiadosť o platbu, ktorú podporuje väčšina našich bánk.

Tatra banka VIAMO
Tatra banka VIAMO | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalšou novinkou je možnosť vytvoriť si skupinu, ktorej priradíte obrázok. Za platbu môžete aj poďakovať, stačia vám na to len 2 kliknutia a platiteľ dostane informáciu o tom, že vás jeho platba potešila.

A poslednou novinkou sú nové možnosti overenia. Pre vstup do profilu, prihlásenie sa alebo odosielanie žiadosti o platbu je možné namiesto PIN kódu zvoliť aj biometrické overenie, čiže odtlačok prsta alebo tvárovú biometriu.

Neodmysliteľnou súčasťou digitálneho bankovníctva Tatra banky je aj jej aplikácia Čítačka. V jej najnovšej verzii poteší nielen nový dizajn, ale aj možnosť prihlásiť sa cez biometriu, čo výrazne uľahčí celkové pohodlie používateľa.

Ďalšie smart funkcie aplikácie Tatra banka

Týmto to ani zďaleka nekončí, sú to len najnovšie funkcionality, ktoré prišli v poslednom období. Aplikácia Tatra banka však ponúka aj množstvo ďalších užitočných funkcionalít, ktoré sa medzi klientmi etablovali.

Tí, ktorým záleží na našej planéte, si môžu sledovať svoju uhlíkovú stopu nákupov zaplatených platobnou kartou. Ak nakupujú v udržateľných obchodoch, získať môžu zaujímavé benefity vďaka zľavovému programu My Benefit #premodruplanetu.

Tatra banka chatbot adam
Chatbot Adam | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Skvelou funkcionalitou je aj starý dobrý chatbot Adam, ktorý dokáže poradiť s množstvom rôznych otázok týkajúcich sa účtov, platenia, kariet, sporení či nastavení. Tatra banka je tiež jednou z prvých bánk na Slovensku, ktoré zaviedli okamžité medzibankové platby.

Aplikácia Tatra banka bojuje o váš hlas v prebiehajúcej ankete Smart Banka 2023. Hlasovaním nielen pomôžete aplikácii, ktorá je podľa vás najlepšia, ale automaticky sa  dostávate do žrebovania o smartfón podľa vášho výberu v hodnote 1000 eur.

13.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+