MojAndroid

Každý rok portál MôjAndroid.sk vyhlasuje súťaž Android Code pre vývojárov aplikácií na platforme Android. Do posledného ročníka 2015 sa prihlásilo 27 slovenských aplikácií, z ktorých odborná porota, tvorená ľuďmi zo sveta mobilných technológií, vybrala tie najlepšie. Hlasovalo sa v troch hlavných kategóriach: slovenské aplikácie, svetové aplikácie (s globálnym potenciálom) a firemné (brandované) aplikácie. V kategórii brandované Android aplikácie sa na 1.mieste umiestnila aplikácia Tatra banka, ktorá prináša mobile banking do zariadení rezidentov rovnomennej banky. O tom, čo aplikácia ponúka oproti konkurencii a kde smeruje jej budúcnosť, nám porozprával Lukáš Mochňák z Tatra banky.

Náš tip
Android Code 2015: najlepšie slovenské aplikácie sú Legendarium, Tatra banka a ESET Parental Control

Vaša aplikácia patrí medzi najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. V čom sa líšite od konkurencie?

V inovatívnosti. V Tatra banke dlhodobo prinášame naším klientom inovatívne produkty a služby a naše mobilné bankovníctvo nie je výnimkou.

Na akých platformách je dostupná aplikácia Tatra banka? Ponúka pre všetky systémy rovnaké funkcie?

Aplikácia Tatra banka je dostupná pre 4 platformy : Android, Blackberry 10, iOS a Windows Phone. Niektoré funkcionality nie sú (z viacerých dôvodov) dostupné v aplikácii pre BB 10 a pre WP.

Koľko ľudí používa vašu mobilnú aplikáciu na pravidelnej báze?

Takmer 150 000.

tatra-brandovane-1

V čom je výhodnejšia banková aplikácia v porovnaní s návštevou banky?

Prostredníctvom aplikácie má klient svoju banku po ruke kedykoľvek a kdekoľvek ju potrebuje. Je to pohodlnejšie ako cestovať do pobočky a  klient nie je limitovanými napr. otváracími hodinami. Niektoré služby (napr zmena limitov na platobnej karte) sú cez aplikáciu a Internet banking zdarma.

Aké vychytávky ponúka hlavná aplikácia Tatra banky?

Spomeniem len niekoľko:

  • Výber mobilom – vďaka ktorému si klient dokáže vybrať hotovosť z bankomatu jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie ako s platobnou kartou.
  • Spending report – pre získanie prehľadu nad svojími výdavkami.
  • NFC Prehľad – pre získanie informácií o zostatku a posledných pohyboch len vďaka priloženiu platobnej karty k NFC smartfónu.
  • A mnoho ďalších.

Čo nové pripravujete v aplikácii Tatra banka? Na aké zmeny sa môžeme tešiť?

Na tento rok plánujeme viacero veľmi zaujímavých aktualizácií. Bližšie informácie však zatiaľ zverejňovať nebudeme.

Cítite zmenu po nutnosti zadávania čísla účtu vo formáte IBAN? Ako ľudia môžu jednoducho zadávať čísla účtov cez vašu aplikáciu?

Necítime zmenu. Klienti majú niekoľko možností, ako si vďaka aplikácii Tatra banka zjednodušiť zadávanie platieb – cez vopred uložených príjemcov, duplikovaním platby, zadaním trvalého príkazu, alebo napríklad nasnímaním čiarového/QR kódu. Známi si vďaka aplikácii VIAMO môžu posielať peniaze na telefónne číslo, bez potreby vedieť IBAN.

Koľko ľudí sa stará o vývoj hlavnej aplikácie Tatra banka?

Základ tímu mobilného bankovníctva tvorí 12 ľudí z IT a biznisu. Ďalší kolegovia sa zapájajú viacmenej príležitostne.

Dá sa cez vašu aplikáciu platiť aj priamo v obchode? Ak áno, koľko ľudí túto funkciu využíva?

Aplikáciou Tatra banka priamo nie, ale naša banka ponúka viaceré možnosti ako riešiť platby obchodníkom. Či už ide o aplikáciu Mobile Pay, alebo o VIAMO. Tieto možnosti platieb využíva aktuálne niekoľko tisíc klientov.

Kde vidíte mobilné bankovníctvo o niekoľko rokov? Myslíte si, že ľudia budú platiť už iba mobilmi?

Mobilné bankovníctvo je už v súčasnosti najkomplexnejší elektronický kanál. Klienti môžu cez aplikáciu zadávať prevodné príkazy, vyberať peniaze z bankomatu, alebo aj platiť v obchodoch. Sila tohto kanála sa do budúcnosti bude len zvyšovať, ale nepredpokladám, že v blízkej budúcnosti by všetci platili už len mobilmi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+