MojAndroid

Ak máte k svojmu účtu platobnú kartu, rozhodne vás budú tieto informácie zaujímať. O to viac, ak patríte medzi 62 % Slovákov, ktorí majú obavu zo zneužitia svojej platobnej karty. Už dnes totiž môžete významne znížiť toto riziko, a to jednoducho cez Internet banking TB alebo mobilnú aplikáciu Tatra banka.

Leto znamená pre väčšinu z nás vytúžený oddych. Podľa prieskumov agentúry TNS Slovakia Slováci plánujú tohtoročnú dovolenku stráviť najmä v Európe. Domáci kontinent preferuje až 78 % opýtaných respondentov, ďalej nasleduje Ázia (3 %), Afrika (2 %), Amerika (2 %) a Austrália (1 %). Letný oddych si odoprie až 17 % Slovákov.

Vo výbere dovolenkových destinácií vedie Slovensko s 34 %, čo je pozitívna správa pre domáci cestovný ruch. V prípade cestovania do zahraničia Slováci preferujú krajiny ako Chorvátsko (21 %), Česko (14 %), Taliansko (8 %) či Maďarsko (6 %). Žiadna iná krajina nedokázala prekonať hranicu 5 %. Zaujímavým na tomto prieskume je fakt, že až 92 % Slovákov neopustí počas leta európsky kontinent. Napriek tomu, väčšina držiteľov platobných kariet má aktivované celosvetové použitie svojej platobnej karty.

Aby sme našim klientom umožnili manažovať si nastavenia kariet podľa vlastných potrieb, priniesli sme funkcionalitu Online manažment kariet. Klienti si tak môžu jednoducho cez Internet bankingTB či mobilnú aplikáciu Tatra banka zablokovať použitie karty na kontinentoch, kde sa aktuálne nezdržujú. Blokovanie kontinentov nemá vplyv na online nákupy, vďaka čomu môžu držitelia platobných kariet naďalej nakupovať vo svojich obľúbených e-shopoch po celom svete.

vyber-tatra-banka-titulka

Online manažment kariet má aj tieto výhody:
1. Vidíte detaily vašej karty, ako sú informácie k akému účtu bola karta vydaná či aká je platnosť karty.
2. Môžete si pozrieť všetky pohyby vykonané vašou kartou.
3. Hotovostné, internetové či maximálne limity na platobných kartách si môžete kedykoľvek pohodlne nastaviť na požadovanú výšku.
4. V prípade straty alebo krádeže môžete svoju kartu ihneď zablokovať.

Výhodou je, že všetky zmeny v rámci online manažmentu kariet sú vykonané s okamžitou
účinnosťou a úplne bezplatne.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+