MojAndroid

Malí výrobcovia mobilných zariadení vznikajú v Číne zrejme každý deň. Väčšina z nich však len bezducho spája slabé komponenty a dávajú im podobu už známych značiek. Len veľmi málo takýchto výrobcov sa snaží inovovať a dať zariadeniu niečo, čím by sa odlišovalo od konkurencie. Firme Takee, o ktorej sme doteraz vôbec nepočuli sa to zrejme podarilo vďaka holografickej technológií. Svoj smartfón Takee 1 firma opisuje, ako prvý holografický smartfón na svete. Informácie ale nie sú úplne jednoznačné.

Smartfón Takee 1 využíva štyri predné fotoaparáty pre snímanie pohybu hlavy používateľa. Na základe toho vytvára perspektívu a hĺbku podobne, ako sme to mohli vidieť v prípade Amazon Fire Phone. Na prezentačnom videu však môžeme vidieť aj projekciu obrazu alebo dokonca aj videa mimo displej. Na to má podľa všetkého slúžiť obal, ktorý môžete vidieť na fotografiách. Spoločnosť dokonca sľubuje, že aplikácie, 3D hry a filmy sprístupní v holografickom formáte vo vlastnom predinštalovanom obchode Cloud Cube.

takee-06 takee-08

Používateľ bude mať možnosť takýto obsah aj vytvárať so zadnou dvojicou fotoaparátov. Tie totižto údajne dokážu nasnímať napríklad postavu človeka a vytvoriť z neho trojrozmerný model. Všetko sa to zdá, ako vytrhnuté zo sci-fi filmu a hoci fotografie zariadenia sú dostupné, zverejnená nebola žiadna názorná ukážka. Projekcia na videu nižšie je počítačovo spracovaná, takže sme zvedaví, či sa skutočnej jedná o holografický smartfón alebo len o prehnanú reklamu zo strany spoločnosti.

Samotný smartfón ponúkne po hardvérovej stránke 5,5-palcový displej s rozlíšením 1080p, osemjadrový čip MediaTek, 2GB pamäte RAM a 13 MPx hlavný fotoaparát so senzorom Sony Exmor RS. Batéria tohto mysteriózneho smartfónu bude mať kapacitu 2500 mAh. Dostupný bude v bielej a čiernej verzii, no objaviť sa má aj obmedzený počet kusov edície z 18K zlata.

Zdroj: phonearena, takee

18.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+