MojAndroid

Žiaden pes nemá rád ohraničenú záhradu plotom a rád preskúma čo sa deje vo svete za ním pri každej príležitosti. S obojkom Tagg už nebudete musieť mať strach z toho, že vám utečie domáci miláčik. Nositeľné zariadenie pre zvieratá dokáže lokalizovať vášho štvornohého priateľa prostredníctvom zabudovaného GPS čipu a mobilnej siete operátora.

Tagg dokáže okrem sledovania polohy zaznamenávať aj jeho aktivitu a tiež obsahuje aj teplotný snímač, ktorý vás bude informovať v prípade, ak je zviera vystavené príliš vysokým úrovniam teploty. Firma ešte pred zahájením CES 2015 oznámila tiež spoluprácu so službou Alarm.com, vďaka čomu môžu majitelia inteligentných domácností integrovať starostlivosť o zvieratá do svojej domácnosti. Vďaka tejto spolupráci môžete napríklad otvoriť dvere pre kamaráta, ktorý vám venčí psa alebo získať správu, ak sa nevrátia domov. Pomocou mobilnej aplikácie môžete sledovať video z domova a skontrolovať vášho miláčika.

Snímka obrazovky 2015-01-05 o 11.22.38

V tomto momente je Tagg obmedzený len na využitie v Amerike a spolupracuje len s operátorom Verizon. V budúcnosti sa však produkt môže objaviť aj v Európe, ak sa firma rozhodne expandovať do sveta. Pomohlo by vám podobné zariadenie pri starostlivosti o vášho štvornohého priateľa?

Zdroj: petttracker

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+