MojAndroid

Spoločnosť Google začiatkom júna predstavila výkonný vývojársky tablet určený pre projekt Tango, ktorého ambicióznym plánom je zmapovať trojrozmerný svet okolo nás. Tablet sa po dlhom čakaní konečne objavil v obchode Google Play, ale kúpiť sa zatiaľ nedá. Záujemcom, ktorí chcú zariadenie obdržať hneď v prvej vlne však siahne poriadne hlboko do peňaženky. Predávať sa bude za 1024 amerických dolárov.

Sedempalcový tablet projektu Tango je skutočne výkonným zariadením, ktoré je založené na štvorjadrovom čipsete Nvidia Tegra K1. Tablet bude vybavený displejom s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov, disponovať bude až 4 GB pamäte RAM a 128 GB vnútorným úložiskom. Na trojrozmerné snímanie priestoru poslúži dvojica kamier, podpora sledovania pohybu objektu a integrovaný bude aj infračervený snímač na meranie vzdialenosti.

Iniciatívou projektu Tango je priniesť na trh mobilné zariadenie, ako je smartfón alebo tablet, ktoré dokáže vďaka pokročilej 3D technológii zrekonštruovať priestor v ktorom sa nachádzate do virtuálnej reality.

Zdroj: androidandmeGoogle Play

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+