MojAndroid

Spoločnosť Sygic dnes uviedla cestovateľskú VR aplikáciu. Všetci používatelia zariadenia Samsung Gear VR môžu teraz spoznávať najvzdialenejšie kúty sveta a lepšie sa tak rozhodnúť, kam sa vyberú na ďalšiu dovolenku.

Aplikácia pre virtuálnu realitu umožňuje používateľom prechádzať sa a po najzaujímavejších miestach na celom svete, čím cestovateľom a vodičom pomáha preskúmať potenciálne destinácie ešte pred tým, ako sa tam vyberú na dovolenku. Aplikácia obsahuje virtuálne obrázky a videá z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, čím umožňuje napr. poprechádzať sa o polnoci pod Eiffelovou vežou v Paríži alebo sa túlať stredovekými centrami miest v Belgicku a obdivovať pôsobivú architektúru spred mnohých stáročí.

Všetky zábery sníma Michal Gálik, profesionálny Sygic Traveler, ktorý sa stal súčasťou Sygic tímu, aby celý rok cestoval po svete, zachytával svoje zážitky a zdieľal ich s ostatnými v 360° virtuálnej realite. Spoločnosť Sygic chce do jedného roka vybudovať knižnicu tisícok rôznych virtuálnych záberov z najatraktívnejších destinácií na celom svete.

screen-shot_menu_video_2_2560-x-1440

Trh so službami virtuálnej reality zažíva obrovský rozmach a odborníci predpokladajú, že predaj VR zariadení bude v rokoch 2014 až 2018 rásť až päťkrát rýchlejšie než predaj zariadení iPhone. Do konca roka 2016 sa podľa Travisa Jäkela, analytika firmy Piper Jaffray, stane spoločnosť Samsung lídrom v oblasti predaja VR súprav s 5 miliónmi predaných zariadení. Táto technológia transformovala celý rad odvetví a zmenila spôsob, akým spotrebitelia pracujú s videoobsahom.

Podľa odborníkov z agentúry Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA) citovaných portálom Mashable dvaja z troch cestovateľov z USA tvrdia, že virtuálna realita by mala vplyv na ich rozhodovanie.

Uvedením VR aplikácie ponúka spoločnosť Sygic túto technológiu bezplatne a rozširuje svoju ponuku pre milióny cestovateľov na celom svete. Jedným z cieľov spoločnosti Sygic je zlepšovať cestovateľské zážitky vo všetkých fázach cesty od počiatočnej inšpirácie na dovolenku, cez plánovanie až po príchod a preskúmavanie nových krajín.

„Spoločnosť Sygic vyvinula najpokročilejší plánovač cesty,“ hovorí CEO spoločnosti Sygic Michal Štencl. „Pridanie novej VR aplikácie do našej súpravy cestovateľských nástrojov znamená, že dokážeme ponúknuť ten najlepší cestovateľský zážitok na cestách, mimo ciest a teraz už aj vo virtuálnej realite. Naším cieľom je inšpirovať vodičov a cestovateľov, aby preskúmavali svet s dôverou.“

Aplikáciu momentálne stiahnete z aplikácie Oculus, ktorá je dostupná pre zariadenia Samsung. Po vygenerovaní kódu na stránkach Sygicu je možné túto aplikáciu aj používať, a to úplne bezplatne.

screen-shot_menu_photo_1_2560-x-1440

Zdroj: tlačová správa

22.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+