MojAndroid

Foursquare sa už v dohľadnej dobe rozdelí na dve samostatne fungujúce aplikácie. Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom svojho blogu. Novinkou má byť aplikácia s názvom Swarm, ktorá je akýmsi doplnkom k hlavnej aplikácií Foursquare. Tá bude aj naďalej slúžiť na check-in napríklad v reštauráciach, kinách, kaviarňach, či a na hľadanie nových zaujímavých miest. Swarm bude mať za úlohu informovať, kde sa práve teraz nachádzajú vaši priatelia.

Ide o podobné riešenie, ktoré ponúkajú aj iné aplikácie dostupné na obchode Play. Foursquare má však oproti nim jednu podstatnú výhodou, a tou je používateľská základňa, ktorú začiatkom roka 2014 tvorilo už viac ako 45 miliónov používateľov. Popularite sa teší aj na Slovensku, kde by svoje využitie mohla nájsť aj sesterská aplikácia Swarm, o ktorej spoločnosť zatiaľ neposkytla veľa informácií. Foursquare v rámci blogu hovorí tiež o tom, že do budúcnosti sa chce viac zameriať na osobné odporúčania založené na check-inoch a hodnoteniach používateľa.

swarm_group

Ku aplikácii získal exkluzívny prístup portál Verge. Tu je niekoľko screenshotov

Aplikácia Swarm zatiaľ nie je dostupná na stiahnutie. Foursquare však umožňuje registráciou na swarmapp.com získať k nej skorší prístup, pričom o jej dostupnosti vás bude informovať pomocou e-mailu.

2.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+