MojAndroid

Na našom webe ste sa mohli ku koncu roka 2019 zapojiť do viacerých súťaží, v ktorých sa hralo o hodnotné ceny. Jednou z nich bola aj súťaž o smartfón v hodnote až 500 eur podľa vlastného výberu. Stačilo správne odpovedať na dve súťažné otázky a boli ste zaradení do žrebovania. Súťaž je na konci a my poznáme meno výhercu.

  • Výherca má na výber z piatich smartfónov: Google Pixel 3A, Motorola one zoom, Xiaomi Mi 9, Honor 20 Pro a Samsung Galaxy A70.
  • Ďalších 5 vyžrebovaných súťažiacich získava licenciu ESET Mobile Security pre Android na 1 rok.

Internetová bezpečnosť alebo ako sa nenechať oklamať

Bezpečnosť na internete je dôležitá. Nebezpečné kódy sa neustále zdokonaľujú a tomu sa samozrejme prispôsobujú aj bezpečnostné spoločnosti. Základom je mať aktualizovaný systém so všetkými bezpečnostnými záplatami a samozrejme aj používať kvalitný bezpečnostný softvér.

V neposlednom rade je dôležitá aj prevencia. Dávajte preto pozor na to čo do svojho smartfónu inštalujete, neklikajte nerozvážne na všetky linky či vyskakovacie okná. Používajte silné heslá a pravidelne zálohujte. Všetky tieto odporúčania a množstvo ďalších nájdete na bezpecnenanete.sk

Správne odpovede a výherca smartfónu v hodnote až 500 € podľa vlastného výberu

Súťaž trvala od 19.12.2019 do 31.12.2019. Zapojených bolo celkovo 4048 súťažiacich, z ktorých správne odpovedalo 2300. Otázky a správne odpovede:

1. Ktorá z nasledujúcich možností označuje typ malvéru? (Označte všetky odpovede, ktoré sú podľa vás správne.)
a) ransomvér 
b) trójsky kôň 
c) spyvér 
2. Čím je špecifický malvér, ktorý označujeme pomenovaním “Červ”? (Jedna odpoveď je správna)
a) Červ zaznamenáva, čo píšete na klávesnici vášho zariadenia alebo ťukáte do počítačovej myši.
b) Malvér, ktorý má schopnosť replikovať sa z počítača na počítač bez potreby akéhokoľvek zásahu zo strany človeka. ✓
c) Malvér, známy ako sledovací škodlivý softvér, ktorý zhromažďuje informácie o obeti bez jej vedomia.

Spomedzi všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali výhercu hlavnej výhry, ktorým sa stáva Peter Gaľa. Výherca si vybral smartfón Xiaomi Mi 9.

Výhercovia licencie ESET Mobile Security pre Android na 1 rok:

  • Ivana Pafčugová
  • Alena Čakurdová
  • Viera Majerníková
  • Mária Koková
  • Martin Piroško

Aj keď ste teraz nevyhrali, nemusíte vôbec zúfať – na webe MojAndroid.sk nájdete pravidelne súťaže o hodnotné ceny a nabudúce sa šťastie usmeje možno práve na vás! Stačí, keď nás budete pozorne sledovať aj naďalej a určite vám žiadna ďalšia súťaž neujde!

20.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+