Google dnes v noci prešiel rozhodne najväčšou zmenou od svojho založenia. Pôvodní zakladatelia - Sergey Brin a Larry Page - vytvorili materskú spoločnosť Alphabet, ktorá bude združovať všetky dcérske spoločnosti, projekty a start-upy, ktoré pôvodne patrili pod Google. Aj samotný Google sa tak stal dcérskou spoločnosťou a jeho vedenie prebral Sundar Pichai. Čím si to však tento 43-ročný Ind zaslúžil?
Odpoveď na túto otázku prináša Maarten Hooft, aktuálne pracujúci v spoločnosti Quest Venture Partners. Ten so Sundarom robil 6 rokov v Googli a už v októbri minulého roka povedal, že ak niekedy bude mať Google nového CEO, bude ním práve Sundar.
Ak by som mal vyzdvihnúť len jednu vec, v čom sú Sundar a Larry odlišní, bolo by to asi to, že Larry je ten, kto má vízie modrej oblohy. Nebojí sa dať si aj odvážne ciele, zatiaľ čo Sundar je skôr operátor, pilot. Aj keď majú vízie práve Larry a Sergey, ktorí dokážu aj naštartovať danú iniciatívu, chlapom, ktorý to skutočne urobí a privedie na svet, je Sundar. Dokáže dať dokopy tím, osloviť tých správnych ľudí a on je ten, ktorý to dotiahne do úplného konca. Nieže by sám nemal vízie. Keď sa na to ale pozrieme v časovom horizonte zhruba 10 rokov, viac vízií mal Larry. Keď by sa ale niekedy v budúcnosti mal niekto stať novým CEO Googlu, Sundar by bol podľa mňa výbornou voľbou. V Googli pracuje naozaj veľa schopných ľudí, ale z hľadiska toho, na akých pozíciách a v akých projektoch pracoval Sundar, si nemyslím, že by boli tak úspešní, keby sa novým CEO nestal práve on. - povedal Hooft v originálnom rozhovore pre Business Insider v októbri 2014.
Musíme uznať, že sa Maarten Hooft nemýlil a Google získal naozaj schopného výkonného riaditeľa. Len v skratke doplníme, že Sundar Pichai vyrastal v Indii, kde bol vzdelávaný doma a neskôr vyštudoval viacero univerzít. Prvou bol Institute of Technology v Kharagpure, kde získal titul z hutníckeho inžinierstva a neskôr študoval aj materiálovotechnické inžinierstvo na Stanforde či Master of Business Administration (MBA) na Wharton School of the University of Pennsylvania, kde patril medzi najlepších študentov. V Googli pracuje od roku 2004 a na starosti už mal projekty ako Google Chrome, Chrome OS, Google Drive, Chromebooky či od roku 2013 samotný Android, ktorý prebral po známom Andy Rubinovi.
Zdroj: BusinessInsider, Wikipedia
Nie som si istý, či jeho priezvisko nieje zároveň aj skrytou odpoveďou :-)
dost nechapem tento hluk okolo. Cisto marketingovy tah. Google budu stale vlastnit ti isti ludia.
Markentingový ťah? Googlu už pár rokov marketing netreba. Ukáž mi jediného človeka na svete, ktorý nevie, čo je Google…
no stale treba nieco robit, aby sa nazov a znacka uchovavala v podvedomi. A prave aj tieto “dramaticke” zmeny, ktore vlastne nic nesposobia. A napriek tomu tymto marketingovym tahom zarobili za den 6% svojich akcii. Mozno umysel.
Bingo.
Nie som si isty ze je to marketing.
Skor to bude sprehladnenie spolocnosti aby akcionari vedeli ktory projekt vytvara najvacsi zisk.
Jednoznacne vdaka svojmu priezvisku :D
:D Hehe, tak to hej! Plus multikill je, že troška horšie vidiaci človek (alebo niekto, komu jeho meno narýchlo prebleskne pred očami) by to mohol prečítať ako “Pichal” :) 2 v jednom = chudák náš indický, pussy CEO XD [just joke]
Google nesklamal ani pri YouTube
Generálny riaditeľ: Susan Wojcicki
Tie indicke mena su dost vtipne. Napr. Sushil Kundu a pod. :) Zaujimalo by ma ako sa cita Sundarove priezvisko.