MojAndroid

Google dnes v noci prešiel rozhodne najväčšou zmenou od svojho založenia. Pôvodní zakladatelia – Sergey Brin a Larry Page – vytvorili materskú spoločnosť Alphabet, ktorá bude združovať všetky dcérske spoločnosti, projekty a start-upy, ktoré pôvodne patrili pod Google. Aj samotný Google sa tak stal dcérskou spoločnosťou a jeho vedenie prebral Sundar Pichai. Čím si to však tento 43-ročný Ind zaslúžil?

sundar-pichai-23

Odpoveď na túto otázku prináša Maarten Hooft, aktuálne pracujúci v spoločnosti Quest Venture Partners. Ten so Sundarom robil 6 rokov v Googli a už v októbri minulého roka povedal, že ak niekedy bude mať Google nového CEO, bude ním práve Sundar.

Ak by som mal vyzdvihnúť len jednu vec, v čom sú Sundar a Larry odlišní, bolo by to asi to, že Larry je ten, kto má vízie modrej oblohy. Nebojí sa dať si aj odvážne ciele, zatiaľ čo Sundar je skôr operátor, pilot. Aj keď majú vízie práve Larry a Sergey, ktorí dokážu aj naštartovať danú iniciatívu, chlapom, ktorý to skutočne urobí a privedie na svet, je Sundar. Dokáže dať dokopy tím, osloviť tých správnych ľudí a on je ten, ktorý to dotiahne do úplného konca. Nieže by sám nemal vízie. Keď sa na to ale pozrieme v časovom horizonte zhruba 10 rokov, viac vízií mal Larry. Keď by sa ale niekedy v budúcnosti mal niekto stať novým CEO Googlu, Sundar by bol podľa mňa výbornou voľbou. V Googli pracuje naozaj veľa schopných ľudí, ale z hľadiska toho, na akých pozíciách a v akých projektoch pracoval Sundar, si nemyslím, že by boli tak úspešní, keby sa novým CEO nestal práve on. – povedal Hooft v originálnom rozhovore pre Business Insider v októbri 2014.

Musíme uznať, že sa Maarten Hooft nemýlil a Google získal naozaj schopného výkonného riaditeľa. Len v skratke doplníme, že Sundar Pichai vyrastal v Indii, kde bol vzdelávaný doma a neskôr vyštudoval viacero univerzít. Prvou bol Institute of Technology v Kharagpure, kde získal titul z hutníckeho inžinierstva a neskôr študoval aj materiálovotechnické inžinierstvo na Stanforde či Master of Business Administration (MBA) na Wharton School of the University of Pennsylvania, kde patril medzi najlepších študentov. V Googli pracuje od roku 2004 a na starosti už mal projekty ako Google Chrome, Chrome OS, Google Drive, Chromebooky či od roku 2013 samotný Android, ktorý prebral po známom Andy Rubinovi.

Zdroj: BusinessInsider, Wikipedia

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+