MojAndroid

Už o pár hodín sa Sundar Pichai objaví na pódiu v San Franciscu, kde sa koná každoročná konferencia Google I/O. Kým fanúšikovia netrpezlivo čakajú, aké novinky budú predstavené, Pichai poskytol pre Bloomberg Businessweek interview, v ktorom okrem iného potvrdil, že dnes uvidíme aj novú verziu Androidu.

Okrem iného sa ale spomínala aj konferencia konkurenčnej platformy, počas ktorej šéf spoločnosti Apple Tim Cook niekoľkokrát porovnával iOS s Androidom. Na otázku konkurencie od Apple reagoval Pichai veľmi dôstojne, firmu z Cupertina označil za skvelú spoločnosť, ktorej najväčšou výhodou sú skvelé produkty. Tim Cook však počas konferencie WWDC označil Android za “toxický guláš”, pričom ukázal niekoľko grafov, na ktorých bolo vidieť, že väčšina malwaru v mobilných zariadeniach sa nachádza práve na tých s Androidom. Keď sa v rozhovore vynorila táto otázka, Sundar Pichai nestratil chladnú hlavu. Povedal, že pre Apple musí byť oslobodzujúce, že môžu kontrolovať všetok svoj hardvér aj softvér súčasne. Pichai ako šéf Androidu musí na druhej strane budovať veľkú platformu, na ktorú je potrebné nalákať čo najviac partnerov a je presvedčený, že v konečnom dôsledku je to lepšie riešenie. Ohľadne bezpečnosti Androidu povedal, že Android je od základov postavený tak, aby bol veľmi bezpečný a že v minulosti sa ukázalo, že malware má vždy väčšie zastúpenie na populárnejšom systéme.

Je jasné, že Pichai je pozitívne naladený a nenechá sa vykoľajiť vyhláseniami Apple. Svoj operačný systém označuje za komplexnejší a my sa môžeme tešiť na to, aké novinky predstaví počas keynote, ktorá odštartuje Google I/O 2014 už dnes o 18:00 nášho času.

Zdroj: Bloomberg Businessweek via Pocketnow

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+