MojAndroid

Steven Paul Jobs (* 24. február 1955, San Francisco  –  † 5. október 2011, Palo Alto) bol nepochybne jednou z najväčších osobností technologického sveta. Aj preto si dnes, v deň 2. výročia jeho úmrtia, pripomíname, akou veľkou osobnosťou svojej doby bol. Či ste fanúšik Androidu alebo spoločnosti Apple, či máte doma jedno alebo druhé zariadenie, svoje pocity odložte bokom. Spoločne si uctime pamiatku zosnulého Steva Jobsa, ktorý svet kvôli zničujúcej chorobe opustil presne pred 2 rokmi.

SteveJobs

Steve Jobs bol nepochybne ikonou pre mnohých technologických fanúšikov a inovátorov. Stojí za predajom prvej počítačovej myši a vďaka jeho nápadu vzniklo aj grafické prostredie operačných systémov ako ich poznáme dnes. Je však autorom ďalších zariadení, bez ktorých by si niektorí z nás nevedeli dnes predstaviť život – počítače Macintosh (Apple), prehrávače hudby iPod, smartfóny iPhone a iné. Svojim pôsobením v mnohých spoločnostiach ovplyvnil celkový rast a vývoj technológií v počítačovom i mobilnom odvetví a bezpochyby ho môžme označiť za jednu z najväčších osobností v IT svete. Okrem spoločnosti Apple viedol aj populárne grafické štúdio Pixar, ktoré neskôr predal spoločnosti Disney a stal sa jej najväčším jednotlivým akcionárom s podielom 7%.

steve

Aj keď sme portál venujúci sa Androidu, ktorý chcel Steve Jobs zničiť a vyzvať na “nukleárnu vojnu”, pripomíname si v tento deň jeho pamiatku. Budeme na neho spomínať nie ako na najväčšieho rivala pre Android a Google, ale ako na človeka, ktorý stál pri začiatkoch moderného technologického sveta. Pamiatku Steva Jobsa si pripomínajú aj milióny ľudí po celom svete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: Wikipedia

5.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+