MojAndroid

Spoločnosť Samsung len pred pár dňami vylepšila v rámci aktualizácie softvéru fotoaparát svojej najnovšej vlajkovej série Galaxy S23. Podľa portálu SamMobile však postupne vylepšiť fotoaparáty aj svojich starších smartfónov. Jednotlivé funkcie by mali jednotlivé smartfóny dostať v najbližších týždňoch.

Ktoré staršie smartfóny Samsungu a aké nové funkcie dostanú?

Profesionálny režim fotografie a videa pre selfie fotoaparát

V príspevku komunitného moderátora spoločnosti Samsung sa píše, že série Galaxy S22 a Galaxy Z Fold4 dostanú profesionálny režim na natáčanie videí a fotenie selfie fotoaparátom. To znamená, že používatelia budú mať presnejšiu kontrolu nad nastaveniami fotoaparátu, ako je expozícia, zaostrenie, clona, ISO atď. prostredníctvom aplikácie Expert RAW.

Samsung Galaxy S22 fotoaparáty
Nové funkcie dostanú hlavne fotoaparáty série Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Astro Hyperlapse

Funkcie Astro Hyperlapse umožňujú používateľovi nasnímať zrýchlené časozberné video nočnej oblohy s viditeľnými nebeskými telesami, ako sú hviezdy. Aj tomto prípade by ju mala dostať séria Galaxy S22 a Galaxy Z Fold4.

Plynulejší prechod medzi fotoaparátmi

Samsung poskytne plynulejší prechod medzi rôznymi snímačmi fotoaparátu sérii Galaxy S22, Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4. Prepínanie bude tak hlavne pri natáčaní videa menej rušivé.

Vylepšená úprava fotografií

Modelom sérií Galaxy S22, S21, S20, Note 20 a všetkým skladacím smartfónom Z Fold a Z Flip  pribudne funkcia úpravy fotografií s využitím AI. Tá dokáže opraviť skreslenie, vymazať odrazy alebo vylepšiť GIF obrázky.

Lepšie vyhľadávanie v aplikácii Galéria

Aplikácia Galéria bude môcť používať kľúčové slová na nájdenie toho, čo hľadáte. Táto aktualizácia prichádza na rovnaké smartfóny, ktoré boli uvedené pri predošlej funkcii.

Automatické rámovanie

Séria Galaxy S22 dostane funkciu automatického rámovania zo série Galaxy S23. Tá dokáže vyčleniť ľudí vo vnútri záberu a digitálne ich priblížiť, aby sa umiestnili do jeho stredu. Používateľ si tiež môže vybrať konkrétnu osobu, na ktorú fotoaparát zaostrí a zarámuje ju..

Image Clipper

Funkcia Image Clipper vám umožňuje vystrihnúť konkrétnu osobu alebo objekt z fotografie a odoslať/stiahnuť ju ako samostatný obrázok. Okrem série Galaxy S22 príde aj na všetky skladacie zariadenia Galaxy Z Fold a Z Flip, ako aj na každý vlajkový smartfón vydaný od modelu Galaxy Note 20.

Náš tip
Uniknuté ceny Xiaomi 13 Ultra vyrážajú dych. Na domácom trhu budú veľmi zaujímavé

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+