MojAndroid

Ak máte jeden zo starších Pixelov (Pixel 3 a novší) a doteraz ste závideli majiteľom Pixelov 6 niektoré funkcie? Už dlho to takto neostane – zmenu prinesie aktualizácia Google Camera aplikácie na verziu 8.4. Správu prináša portál PhoneArena.

Staršie Pixely dostanú novšie funkcie fotoaparátu

Avšak aktualizácia neprinesie všetky funkcie, ktoré má nová séria Pixel 6. Chýbať budú funkcie ako Motion Mode alebo Face Unblur. Rovnako sa nedočkáte ani toľko spomínanej funkcie Magic Eraser, ktorá dokáže jednoducho mazať celé objekty (alebo osoby) z fotografií.

Pixel 4a displej
Google Pixel 4a | Zdroj: Zdenka Smaledová

Túto funkciu ale viete získať manuálnou inštaláciou Google Fotiek vo verzii 5.64 (platí pre majiteľov Pixelov). Staršie Pixely tak môžu predsa len získať túto známu funkciu. Tu sa ukazuje, že nemusíte mať najnovší špeciálny čip Google Tensor, aby ste získali túto funkciu aj na svoje zariadenie.

Google Pixel a jeho funkcia Magic Eraser
Google Pixel a jeho funkcia Magic Eraser | Zdroj: XDA-developers.com

XDA spomína, že na ne-Pixel telefónoch túto funkciu nezískate, aj keby ste mali Google Fotky vo verzii 5.64. Portálu XDA sa podarilo spojazdniť funkciu Magic Eraser na Pixeli 4a.

Ostatné funkcie, ktoré oficiálne prídu na staršie Pixely, sú:

  • Možnosť zobrazovať fotky vytvorené v slabo osvetlenom prostredí cez Night Sight, bez potreby prepínania režimov.
  • Nové tlačidla na prepínanie medzi stupňami priblíženia (staré možnosti, ako napr. priblíženie dvoma prstami alebo stlačenie a podržanie tlačidla priblíženia budú fungovať aj naďalej).
  • Tri nové režimy stabilizácie videa (Locked, keď niečo natáčate dlhšie, Active pri náročných a aktívnych scénach s množstvom pohybu, Cinematic Pan pre plynulé filmové prechody).
  • Funkcia Timer Light – blesk bude blikať podľa odpočítavania spúšte. Musíte ju aktivovať cez Nastavenia aplikácie.
  • Ikonka Nastavení vo Fotoaparáte – Pixel 6 ju má v ľavom rohu obrazovky, avšak staršie Pixely ju budú mať v strede.

Ak ste majiteľom staršieho Pixelu a máte záujem o Google Camera aplikáciu vo verzii 8.4, máte dve možnosti. Buď si ju môžete stiahnuť z internetu, alebo počkáte na oficiálnu aktualizáciu z Obchodu Play. Odporúčame vám však počkať.

Náš tip
NAY Android Roka 2021: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte až 22 cien!
18.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+