MojAndroid

plagat_str_trek_do_temnotyStar Trek: Do temnoty
(Star Trek Into Darkness)
Premiéra: 6.6.2013
UIP/Paramount, USA, 2013
Réžia: J.J. Abrams
Scenár: Roberto Orci, Alex Kurtzman
Kamera: Daniel Mindel
Hudba: Michael Giacchino
Hrajú: Chris Pine, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana, Alice Eve, Karl Urban, Simon Pegg, Zachary Quinto

Posádka lodi Enterprise, asi najznámejšieho filmového korábu, vyráža na ďalšiu misiu, ktorá tento krát povedie do temnoty. Opäť jej bude veliť skúsený „kapitán“ J. J. Abrams, ktorý pred tromi rokmi umierajúcu sci-fi legendu Star Trek úspešne oživil. V pokračovaní sa s obyčajným udržiavaním kurzu neuspokojil, a tak vznikol film, ktorý vo všetkých ohľadoch splňuje nároky kladené na jeden z najočakávanejších titulov roka.

Pretože kapitán James T. Kirk ( Chris Pine) je stále horkokrvný a nedisciplinovaný rebel, spôsobil menší galaktický incident, ktorý by za normálnych okolností skončil jeho degradáciou. Podmienky na rodnej Zemi ale normálne zďaleka nie sú. Došlo totiž k bezprecedentnému a devastujúcemu útoku na Hviezdnu flotilu ( Organizácia spojných národov budúcnosti) a posádka Enterprise sa ponúkne, že chytí páchateľa, záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona ( Benedict Cumberbatch). Pôjde o jej doteraz najnáročnejšiu misiu, pretože sa vydajú do miest, kde je tá najtenšia hranica medzi priateľstvom a nepriateľstvom, pomstou a spravodlivosťou, pokojnou budúcnosťou a ničivou vojnou, ktorá môže zničiť celý vesmír.

Okrem Chrisa Pinea sa do posádky Enterprise vracajú vesmírmi cestovatelia z predchádzajúceho dielu, Zachary Quinto ako prvý dôstojník Spock, Karl Urban ako večný kverulant a hlavný lekár, Simon Pegg v roli komického hlavného konštruktéra a Zoe Saldana, ktorá si opäť zahrala komunikačnú dôstojníčku Uhuru.

„Tento film ide omnoho ďalej než predchádzajúci Star Trek – sú v ňom vizuálne originálne planéty, divoké naháňačky vesmírnych lodí, veľkolepé trikové scény, ale má tiež omnoho prepracovanejší príbeh,“ chváli sa Abrams, ktorého najväčšou ambíciou bolo, aby film, ktorý sa odohráva v budúcnosti vyzeral, akoby ho v budúcnosti točili.

Barakuda_Logo_vector_final

Súťaž

Správne odpovedajte na jednoduchú súťažnú otázku a vyhrajte Star Trek režisérsku stoličku alebo bluetooth klávesnicu. Súťaž začína 29.mája a končí 5.júna 2013. Výhercov vyžrebujeme 6.júna a zverejníme na stránke MojAndroid.sk. Ceny do súťaže venovala spoločnosť Barracuda Movie.

Výhercovia

Vo štvrtok 6.júna sme vyžrebovali výhercov:

Star Trek režisérsku stoličku vyhráva Boris Miškovič
Star Trek režisérsku stoličku vyhráva Boris Miškovič
Bluetooth klávesnicu získava Ľubica Babicová
Bluetooth klávesnicu získava Ľubica Babicová

Výhercom srdečne gratulujeme.

6.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+