MojAndroid

Mobilné zariadenia sú našimi spoločníkmi takmer všade a platí to aj v prípade aktívneho športu, akým je napríklad beh. Smartfóny v tomto prípade slúžia na zaznamenávanie aktivity prostredníctvom aplikácií ako RunKeeper, no používajú sa aj na počúvanie hudby cez slúchadlá. Ich nosenie v ruke nie je práve pohodlné a preto mnoho používateľov vlastní športové púzdro na rameno. Na stránke davového financovania KickStarter sa však objavil nový produkt s názvom SpyderGrip, ktorý sľubuje voľnosť pri počúvaní hudby pri aktívnom športe.

SpyderGrip beh smartfon

Autorom projektu je veterán a vývojár Ryan Arriaga z Kalifornie, ktorému pri aktívnom športe prekážalo nie príliš vhodné riešenie spomínaného púzdra na rameno. Káble od slúchadiel sa mu plietli do cesty a pás na ramene bol nútený neustále upravovať, až kým sa nerozhodol niečo s tým spraviť. Vytvoril 23 dizajnom z čoho vzišlo 12 prototypov a nakoniec finálny produkt SpyderGrip, ktorý dobre pasuje na chrbát a ponúka komfortné elastické materiály. Jedinou nevýhodou tohto riešenie je nedomyslený spôsob prepínania hudby, keďže smartfón sa nachádza na mieste, kde nemáte dosah.

Kampaň na stránke KickStarter dosiahla svoj cieľ 5000 dolárov len v prvých hodinách od spustenia. K tomu dopomohla rozumná cena pre prvých záujemcov, len 25 dolárov a aktuálne je možné prispieť sumou 35 dolárov. Vzhľadom na to, že niektoré produkty tohto typu stoja aj dvojnásobnú sumu, SpyderGrip by mohol zaznamenať veľký úspech. Čo myslíte ?

Viac informácií na stránke Kickstarter.

8.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+