MojAndroid

V dnešnom svete sa čoraz viac spoliehame na technológie a možnosti, ktoré nám ponúkajú. Zariadenia sa stávajú inteligentnejšími a čoraz viac využívajú aj možnosti, ktoré ponúka internet a stále populárnejší Cloud. Do online úložísk si ukladáme dôležité dáta, súkromné dokumenty a samozrejme aj e-maily, fotografie, hudbu a iné. Pýtal sa však niekto z vás, čo sa s týmito dátami stane po vašej smrti alebo po tom, čo ich prestanete používať? Zdá sa, že Google sa takouto otázkou zaoberal a spustil nový nástroj, ktorý zabezpečí, že vaše súkromné dáta sa nikdy nedostanú do nepovolaných rúk ani po tom, čo z tohto sveta odídete.

Foto:techenol.blogspot.com
Foto:techenol.blogspot.com

Nový Správca neaktívnych účtov umožňuje kontrolu nad tým, čo sa stane s účtom, ak už nie je viac používaný. Nech je dôvodom čokoľvek, či už vaša smrť alebo rozhodnutie viac nepoužívať služby od Google, všetky údaje vrátane verejne zdieľaných údajov, ako sú napríklad videá YouTube, príspevky v službe Google+ alebo blogy v službe Blogger, budú vymazané. Môžete si však zvoliť aj zdieľanie týchto údajov s ďalšími priateľmi alebo rodinou.

Nastaviť môžete časový limit od 3 do 12 mesiacov, po uplynutí ktorého sa bude váš účet považovať za neaktívny. Časový limit začína plynúť od posledného prihlásenia do vášho účtu Google. Mesiac predtým ako uplynie, však môžete byť na to vy alebo vaši známi upozornení prostredníctvom e-mailu alebo SMS správy.  Podobnú funkciu iné cloudové služby, ako napríklad Facebook, zatiaľ neponúkajú. Sme však radi, že Google sa opäť vybral iným smerom a pre svojich používateľov pripravil aj takúto novinku.

Ak chcete správcu neaktívnych účtov používať, môžete si ho jednoducho nastaviť na stránkach spoločnosti Google. Sprievodca nastavením je lokalizovaný aj do slovenského jazyka.

12.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+