MojAndroid

Web a aplikácia Speedtest by Ookla je nám známa už niekoľko rokov. Tá slúži na zmeranie rýchlosti internetového pripojenia. Je schopná zistiť download speed, upload speed a aj samotný ping v milisekundách. Do aplikácie však pribudla nová funkcia, ktorá priblíži informácie o vašom používaní internetového pripojenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Podrobný prehľad aj o aplikáciách

Novo pridaná funkcia nesie pomenovanie Speedtest Live. Tá ponúka možnosť skontrolovať, aké rýchle pripojenie k internetu majú vaše jednotlivé aplikácie. Po povolení Speedtest Live sa telefón pripojí ku VPN službe, ktorá bude zaznamenávať všetky dátové výmeny zariadenia, čo môže mnohých úplne odradiť. Speedtest vám následne ponúkne zoznam vami nainštalovaných aplikácií a odhalí ich rýchlosť sťahovania a rýchlosť nahrávania.

speedtest-by-ookla-speedtest-live.png

Vo všeobecnosti by ste sa však mali VPN službám vyhýbať, najmä pokiaľ ide o bezplatné verzie, ktoré si zväčša na oplátku vezmú istú časť údajov o vás a vašom používaní. Aplikácia je dostupná zadarmo v samotnom Obchode Play, alebo si ju môžete stiahnuť z tohto odkazu.

16.5.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+