MojAndroid

Batérie. Problém, ktorý rieši väčšina výrobcov už dlhé roky, no aj tak ho žiadny z nich este nevyriešil k svojej spokojnosti. Akousi náplasťou na túto ranu majú byť rýchle nabíjačky. Tie častokrát dokážu batériu nabiť na 100 percent len za niekoľko desiatok minút, čo je síce naozaj praktické, no nerieši to problém s krátkou výdržou mobilných akumulátorov. Uvedomuje si to aj Sony, ako jeden z najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete.

Náš tip
AVG zverejnilo rebríček aplikácií, ktoré najviac vybíjajú batériu (3Q/2015)

Spoločnosť preto oficiálne vyhlásila, že do roku 2020 značne zlepší výdrž svojich batérií. Konkrétne sa spomína vylepšenie výdrže o 40%, čo je podľa nás ľahko dosiahnuteľný cieľ. Nebudeme si klamať, do roku 2020 zostáva ešte naozaj dostatok času a je viac než reálne, že Sony tento svoj sľub splní. Hovorí sa však o tom, že namiesto toho, aby boli batérie rovnako veľké ako teraz a vydržali dlhšie, spoločnosti budú vyvíjať menšie batérie s rovnakou výdržou, akú majú dnešné akumulátory.

sony-bateria

 

Nový typ batérií má byť založený na rôznych zlúčeninách síry, ktorá by mala nahradiť rôzne zlúčeniny oxidov a kobaltu v katódach. Problémom sírnych zlúčenín (a batérií z nich vyrobených) je však pravidelná strata kapacity pri neustálom dobíjaní. To však Sony vyriešilo novým druhom elektrolytu. Uvidíme, ako bude vývoj nových batérií napredovať a čo všetko prinesie do roku 2020.

Zdroj: AndroidAuthority

18.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+