MojAndroid

Spoločnosť Sony je jedným z tých výrobcov, ktorým záleží na starostlivosti o svoje aktuálne zariadenia. Hoci od predstavenia systému Android Marshmallow ubehlo už niekoľko mesiacov, nemôžeme výrobcovi vyčítať, že by svojich zákazníkov neinformoval o dostupnosti aktualizácie. Tá by mala byť na najnovšie zariadenia uvoľnená už začiatkom marca a nemalo by trvať dlho kým update získajú aj mnohé ďalšie zariadenia.

Sony_Xperia_Z5_Premium_recenzia-5

Modely rodiny Xperia Z5, model Xperia Z4 Tablet a smartfón Xperia Z3+ by mali aktualizáciu začať získavať už 7. marca. Je veľmi pravdepodobné, že nie všetky zo spomenutých zariadení získajú update súčasne a je tiež pravdepodobné, že Sony využije aktualizovanie vo vlnách a celý proces tak bude možno chvíľu trvať. V priebehu niekoľkých týždňov by ale mohla aktualizácia prebehnúť na väčšine zariadení na celom svete, čo je vždy dobrá správa.

Nemalo by trvať dlho a k vyššie spomenutým zariadeniam by sa mali pridať modely Z2, Z3 a Z3 Compact, ktoré boli nedávno pridané do Beta testovacieho programu a pre ktoré je nový Android Marshmallow zrejme aktuálne vo vývoji. Spoločnosť v minulosti avizovala, že aktualizované budú aj zariadenia Z3 Tablet Compact, Z2 Tablet, M5, C5 Ultra, M4 Aqua a C4. To je skutočne bohaté portfólio zariadení a keď raz začne byť aktualizácia dostupná, je veľmi pravdepodobné, že ostatné zariadenia budú nasledovať vlajkové lode a high-end modely.

Zdroj: Twitter via pocketnow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+