MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila počas konferencie IFA v Berlíne okrem iného aj exkluzívny smartfón Sony Xperia Z5 Premium. Ten ako prvý na svete ponúka displej so 4K rozlíšením. Od začiatku bolo pritom pravdepodobné, že v tom bude zahrnutý nejaký háčik. Teraz sa ukázalo, že je to skutočne tak a benchmarkový test potvrdil, že Sony Xperia Z5 Premium využíva plné 4K rozlíšenie iba v niektorých konkrétnych aplikáciách.

Sony-Xperia-Z5-Premium-is-run-through-the-GFXBench-benchmark-test

Plné 4K rozlíšenie je používané iba pri prezeraní fotografií a videa. Pri ostatných činnostiach vrátane hrania hier sa telefón prepne do režimu Full HD zobrazenia. Potvrdil to aj test GFXBench, ktorý zariadenie eviduje ako smartfón s Full HD displejom. Za tým môže byť celý rad dôvodov, no najpravdepodobnejšie sa javí šetrenie batérie.

Sony-Xperia-Z5-Premium-is-run-through-the-GFXBench-benchmark-test (1)

V každom prípade ide o fakt, ktorý spoločnosť Sony pri predstavení svojho smartfónu nechcela spomenúť. Keďže ale ide o softvérové obmedzenie, je možné, že s pribúdajúcim množstvom obsahu v 4K rozlíšení bude Xperia Z5 Premium prepnutá do plnohodnotného 4K rozlíšenia prepnutá častejšie.

Zdroj: Techgrapple via PhoneArena

9.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+