MojAndroid

Spoločnosť Sony je známa tým, že podporu nekončí s príchodom novej vlajkovej lode, ale naopak, podporuje aj staršie a menej výkonné zariadenia. Android Lollipop už dostala drvivá väčšina z jej dodnes podporovaných modelov, majitelia Xperií sa ale sťažovali na drobné nedostatky, ktoré požadovali odstrániť novou aktualizáciou. A práve upgrade firmvéru obsahuje viacero opráv a vylepšení, ktoré potešia nejedného majiteľa “Zetkovej” rady.

sony2 sony

Zatiaľ čo pre zariadenia Z1 a Z1 Compact prichádza upgrade balíček s číselným označením 14.5.A.0.270, staršie modely Xperia ZR, Z a Z Ultra získajú opravnú aktualizáciu 10.6.A.0.454. Obe možnosti pritom opravujú a vylepšujú následovné:

  • Oprava zámku obrazovky
  • Pridanie “Close-all” tlačidla do menu, pomocou takéhoto tlačidla bude mať užívateľ možnosť zavrieť všetky aplikácie naraz
  • Vylepšenie notifikácii na uzamknutej obrazovke, aktívna synchronizácia e-mailu
  • LED notifikačnou diódou si posvietite vo všetkých zvukových režimoch, do tejto chvíle to bolo možné len pri režime “Tichý”
  • Uľahčenie presunu súborov z interného úložiska na kartu Micro SD
  • Vylepšená funkcia posielania správ v Ultra stamina móde
  • V prípade, že so svojim zariadením budete mimo dosahu siete, táto informácia sa vám po novom zobrazí aj v notifikačnej lište

sony3 sony4 sony5

Čo sa starších modelov Xperia Z, ZR a ZR Ultra týka, tieto si z aktualizácie zoberú tiež nové užívateľské profily. Doteraz chýbalo tiež zobrazovanie notifikácií na uzamknutej obrazovke. Ak si balíček plánujete stiahnuť vo svojom zariadení, tak si pripravte 1,2 GB voľnej pamäte. Aktualizácie sa do obehu dostávajú postupne.

Zdroj: Phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+