MojAndroid

Po Samsungu Galaxy S III trpí najnovšie bezpečnostnou chybou odomykania obrazovky aj Sony Xperia Z. Nová vlajková loď spoločnosti Sony obsahuje chybu, ktorá umožní obísť ochranu heslom pomocou jednoduchého zadania kódu. Stačí ak namiesto hesla zadáte v dialeri pri núdzovom volaní kód v znení *#*#7378423#*#* , ktorý slúži na zariadeniach radu Xperia pre vstup do servisného menu. Ak používateľ z tohto miesta spustí test s názvom  NFC Diag Test s stlačí tlačidlo HOME, dostane sa na plochu Androidu a získa tak plný prístup ku všetkým používateľským dátam.

Sony Xperia Z  01

Za normálnych okolnosti by servisné menu malo fungovať len pre diagnostiku chýb zariadenia. V tomto prípade však chyba v softvéri umožní po stlačení tlačidla HOME obísť ochranu, čo je z hľadiska bezpečnosti neprípustné. Bezpečnostnú dieru odhalil používateľ Scott Reed na vlastnej Xperii Z, počas skúmania možností rootnutia svojho telefónu. Dúfame, že podobne ako to bolo pri probléme “náhlej smrti” Xperie Z, tak aj tu spoločnosť rýchlo zareaguje a vydá opravnú aktualizáciu, ktorá by túto bezpečnostnú chybu odstraňovala.

Zdroj: androidauthority

25.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+