MojAndroid

To, že kvantita neprevyšuje kvalitu, potvrdzujú najčastejšie známi výrobcovia smartfónov. Zatiaľ čo niektorí experimentujú s viacerými objektívmi, tí najlepší vždy vsadia na dva, niekedy len jeden objektív. Dobrým príkladom je Sony či Google, ktorí to nikdy s počtom kamier nepreháňali. Prvý menovaný však pravdepodobne už čoskoro podľahne trendu. Svedčia o tom aj niektoré uniknuté informácie.

Polročná revolúcia

Zvykom viacerých výrobcov je uvádzať nové modely vždy po roku. Pri japonskom výrobcovi sme si však zvykli na jeho vlastný systém. Sony sa snaží priniesť vlajkovú loď každého pol roka. Otázkou je, či dokáže priniesť inovácie medzi generáciami aj po takom krátkom čase.

Pri poslednom modeli bol rozdiel oproti predchodcovi naozaj len minimálny. Teraz by sa ale mohlo jednať o trochu väčší krok vpred. Revolúcia sa totiž chystá práve tam, kde zvyklo Sony vynikať. Na mysli máme fotoaparát, ktorý vôbec nebol zlý ani pri modeli XZ3. Čo nás teda čaká pri jeho nástupcovi?

Rendery Xperie XZ4 podľa uniknutých informácií ukazujú trojitý fotoaparát
Rendery Xperie XZ4 podľa uniknutých informácií ukazujú trojitý fotoaparát

Zatiaľ nejasné využitie potenciálu troch objektívov

S tromi objektívmi sa dá naozaj čarovať. Huawei alebo aj Samsung svojimi modelmi ukazujú, čo všetko sa dá vytvoriť a skombinovať. Čo sa týka nového Sony, zatiaľ s istotou nevieme, ako sa rozhodne využiť možnosti troch šošoviek. Na výber sú pojmy ako bokeh efekt, teleobjektív, monochromatický objektív a iné.

Sony Xperia XZ4 sa objaví už začiatkom budúceho roka. Snáď nám ďalšie uniknuté informácie ponúknu bližší pohľad na trojitý fotoaparát.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Predajné čísla smartfónov Sony sú stále nelichotivé. Predáva menej a menej
Náš tip
Sony Xperia XA3 Ultra na prvých obrázkoch, bude vyzerať naozaj elegantne
29.11.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+