MojAndroid
Ondrej Ličko 20.3.2017

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) dnes predstavila novinku s názvom Sony Xperia L1. Ide o smartfón s veľkým 5,5” HD displejom za dostupnú cenu.

„Xperia L1 je smartfón, v ktorom sa spája forma a funkcia,“ povedal Tsutomu Sato, riaditeľ globálneho produktového marketingu spoločnosti Sony Mobile Communications. „Spája v sebe pôsobivý displej a plynulý výkon s ikonickým Sony dizajnom, s ktorým sa radi pochválite.“

Výhodou tohto zariadenia je konštrukcia vyrobená z jednoliateho zaobleného rámu. Xperia L1 bude dostupná v čiernom a bielom farebnom prevedení a na vybraných trhoch aj v ružovej verzii. Dizajnom pripomína novinky, ktoré Sony predstavilo na MWC 2017 v Barcelone.

Sony Xperia L1 3 Sony Xperia L1 4

Vo výbave tohto zariadenia sa nachádzajú 2 GB operačnej pamäte, 16 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť o kapacitu microSD karty do 256 GB, ako aj 64-bitový 4-jadrový procesor MediaTek MT6737T (4 x 1,45 GHz). Operačným systémom je Android 7.0 Nougat, batéria ponúka kapacitu 2620 mAh. Výhodou je, že podporuje nabíjanie Qnovo Adaptive Charging.

Sony Xperia L1 2 Sony Xperia L1 5

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpix, predná kamera ponúkne 5 Mpix. Rozmery konštrukcie sú 151 x 74 x 8,7 mm a hmotnosť je 180 gramov. Vo výbave nechýba ani USB-C konektor a NFC. Zariadenie podporuje aj LTE siete a predávať sa bude aj v dualSIM verzii, podľa trhu.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium získala ocenenie „Najlepší nový smartfón na MWC 2017“

Xperia L1 bude uvedená na vybraných trhoch v Európe, na Strednom Východe a v Afrike, Ázii, Severnej Amerike a Latinskej Amerike od konca apríla 2017. Cenu zisťujeme od slovenského zastúpenia výrobcu, v oficiálnej tlačovej správe nebola uverejnená.

Zdroj: Sony, TS

20.3.2017
 • Zbytočný model…

 • FILO

  Tak dizajnom určite nezaujme..dizajnom ktorý používa roky rokúce

  • Tak pravdu nemáš, dizajn sa mení každý rok, len nie tak veľmi „okato“…

 • Dodimo

  Nie len zbytočný model ale dizajn stále ten istý a a tie okraje sú zbytočne veľké hlavne nad displejom.

 • schejta

  radsej to mohli urobit v kompaktnej velkosti ako maju modely compact 4.6″ alebo aj mensie a nie takto velku obludu

 • Flea

  Ze stredna trieda.autor clanku asi na niecom fici

 • Tommy

  Ja by som sa potešil napr. takou xperiou M1 s dizajnom pôvodného Mka s displej do 4,6″ a bral by som hneď moja stará Xperia M ešte určite niekomu dobre slúži predal som ho asi pred rokom :)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+