MojAndroid

Povedzme si pravdu – batérie v mobiloch sa vyvíjajú už roky, no stále nie sú na takej úrovni, aby sme s nimi boli spokojní. Preto je dôležité, aby sa ďalej vyvíjali aspoň nabíjačky. Myslí si to aj Sony, ktoré predstavilo nový typ nabíjačky s názvom Sony Quick Charger UCH12. Ide o nabíjačku s podporou technológie Quick Charge 3.0, ktorá prináša veľmi rýchle nabíjanie. Podobný koncept nabíjačky na MWC 2016 prezentovala aj spoločnosť Oppo. Tá hovorila o technológii VOOC Flash Charge, ktorá dokáže zariadenie z 0 na 100% nabiť naozaj za menej ako pol hodinu. Zvýšenie nabíjacieho prúdu však nie je jediným riešením a treba myslieť aj na prehrievanie, prepäťovú ochranu a životnosť batérií. Aj preto je dôležitý, aby spoločnosti spoločne vyvíjali jeden štandard, ktorý sa bude používať naprieč viacerými zariadeniami.

Quick-Charger-UCH12-a Quick-Charger-UCH12-b

Nová nabíjačka Sony Quick Charger UCH12 dokáže dobiť zariadeniu energiu na ďalších 5,5 hodín fungovania iba za 10 minút. Sony pritom túto nabíjačku nevyvinulo len na štandarde Quick Charge 3.0, ale použilo aj systém PumpExpress+ od spoločnosti Mediatek. Dá sa tak povedať, že najnovšia Sony nabíjačka v sebe kombinuje to najlepšie, čo dnes trh ponúka. Sony Quick Charger UCH12 už prešiel aj prvými testami a získal certifikáciu bezpečnej nabíjačky, takže sa ho možno dočkáme už čoskoro aj na našom trhu,. Hovorí sa aj o tom, že by ho Sony mohlo prikladať do balení svojich nových vlajkových lodí – Sony Xperia X, Sony Xperia XA a Sony Xperia X Performance.

Zdroj: Sony

1.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+