MojAndroid

Spoločnosť Sony už dlhé roky využíva vo svojich Android smartfónoch značky Xperia čipsety amerického výrobcu čipov Qualcomm a toto partnerstvo bude naďalej pokračovať. Podľa portálu XDA-developers predlžil japonský výrobca s Qualcommom spoluprácu.

Nová dohoda o spolupráci nebola špecifikovaná

Pokračovanie spolupráce potvrdili spoločnosti novou dohodou. Podrobnosti dohody síce neboli zdieľané, ale dá sa predpokladať, že smartfóny Sony budú aj naďalej využívať čipsety značky Snapdragon aspoň niekoľko nasledujúcich rokov. Americký výrobca čipov Qualcomm oznámil predlženie spolupráce prostredníctvom tlačovej správy na svojej webovej stránke.

Obe spoločnosti sa snažia posunúť hranice toho, čo je možné v mobilných technológiách, poskytnúť bezkonkurenčný používateľský zážitok a podporovať pokrok v segmente smartfónov. Spoločné úsilie sa zameria na integráciu pokročilých mobilných platforiem Snapdragon od Qualcomm Technologies do budúcich smartfónov Sony. Používateľom poskytnú vylepšené funkcie, vyšší výkon a pohlcujúce používateľské zážitky.

Dá sa predpokladať, že spolupráca sa nezameria len na vyšší výkon. Prejaví sa aj v lepšej efektivite spotreby alebo nových možnostiach a funkciach fotoaparátu smartfónu. Práve fotoaparáty sú hlavným lákadlom vlajkových modelov série Sony Xperia 1 a Xperia 5. Spoločnosť len nedávno vydala svoj model Xperia 1 V, ktorý poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Sony Xperia 1 IV displej
Predošlá generácia Sony Xperia 1 IV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čipset v ňom spolupracuje so 48 MP fotoaparátom s novým CMOS snímačom s 2-vrstvovými tranzistorovými pixelmi, ktorý patrí k najlepším na trhu. Zaujímavým vylepšením fotoaparátu je aj 3,5 až 5,2-násobný kontinuálny optický zoom. Čipset pri fotografovaní pomáha aj rôznym AI algoritmom aplikácie fotoaparátu, ktoré môžu výrazne zlepšiť výsledné fotografie.

Náš tip
Gmail prináša na smartfóny AI funkciu, ktorá pomôže s písaním emailov
24.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+