MojAndroid

Už v blízkej budúcnosti by mohol Sony prísť na trh s novou technológiou fotoaparátu, ktorá by posunula kvalitu mobilnej fotografie opäť o kúsok ďalej. Dosiahnuť to má pomocou nového typu senzoru CMOS. Ten má byť ohnutý, vďaka čomu dokáže efektívnejším a prirodzenejším spôsobom zachytiť dopadajúce svetlo.

Hlavným problémom súčasných snímačov s rovným povrchom je, že nie každý bod je od šošovky vzdialený rovnako – stred je vždy bližšie ako kraje snímača. V dôsledku toho sa musia použiť väčšie šošovky. Integrovaním ohnutého snímača je možné použiť šošovky, ktoré nie sú len tenšie, ale dokážu prepustiť aj viac svetla. Sony tento typ senzorov vyvíja pre klasické digitálne fotoaparáty, no má aj verziu určenú pre použitie v smartfónoch.

Sony nie je prvou spoločnosťou, ktorá robí pokusy s ohnutými fotografickými snímačmi. Je však pravdepodobné, že japonská spoločnosť príde s ňou na trh ako prvá.

curvediagramhalfcolumn

Zdroj: pocketnow

16.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+