MojAndroid

psp_engadget239x30Server engadget.com priniesol informácie o tom, že Sony Ericsson vyvíja novú hernú platformu. Podľa dôveryhodného zdroja má ísť o smartphone s operačným systémom Android 3.0. Toto zariadenie je popísané ako kombinácia Samsung Captive a PSP Go a očakáva sa od neho predefinovanie hrania hier na mobile.

Telefón má mať výsuvné ovládanie, nepôjde však o QWERTY klávesnicu, ale o tlačidlá v štýle PlayStation. Ovládanie však nebude úplne rovnaké ako na PSP Go, namiesto malého joysticku má byť vybavený „dlhým touch padom“. Zariadenie má mať displej s veľkosťou 3,7 až 4,1 palca s rozlíšením minimálne WVGA, ďalej 5 MP kameru. Telefón bude pravdepodobne poháňaný 1 GHz Snapdragon procesorom. Operačný systém má byť prekvapivo Android 3.0 (Gingerbread), ktorý je stále ešte vo vývoji, a objaviť by sa mal pravdepodobne v októbri. Prekvapivé je to hlavne preto, že Sony Ericsson zatiaľ nemá žiadny smartphone s Androidom 2.0 alebo vyšším.

Ďalej prenikla informácia, že Android Market by mal mať špeciálnu sekciu s hrami pre toto zariadenie. Grafická kvalita hier by mala byť podobná ako na PSP. Niektoré hry budú možno dostupné aj na iných telefónoch, ale len pokiaľ budú ich parametre dostatočne kompatibilné – to sa týka predovšetkým klávesnice. Momentálne sa vraj pracuje na hrách ako God of War, Call of Duty: Modern Warfare, Little Big Planet a ďalšie. Budúce hry by mali taktiež využívať i takzvanú rozšírenú realitu.

16.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+