MojAndroid

Nedávno sme avizovali, že Samsung vytvoril riešenie s názvom HMP (Heterogeneous Multi-Processing solution), ktoré umožní využívať všetkých osem jadier čipu Exynos 5 Octa naraz a nie jednu štvoricu, ako ako tomu bolo doposiaľ. Dnes sa však objavili nové súvislosti, ktoré priniesol výrobca smartfónov Meizu.

Exynos 5 octa

Spoločnosť Samsung sa v poslednej správy nevyjadrila úplne jasne, či HMP potrebuje nejaké zmeny v hardvéri alebo sa jedná len o softvérovú úpravu, ktorá môže uvedenú funkcionalitu priniesť aj do existujúcich zariadení s týmto typom procesora. Potvrdenie, že sa naozaj jedná len o úpravu softvéru priniesol čínsky výrobca Meizu, ktorý podľa informácií pridá podporu HMP do svojho najnovšieho zariadenia Meizu MX3. Toto je výborná správa pre všetkých majiteľov medzinárodnej verzie Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy Note 3 alebo budúcich zariadení s integrovaným Exynos 5 Octa, aj keď týchto bude na Slovensku alebo v Čechách len veľmi malý počet.

Náš tip
Samsung Exynos 5 Octa bude využívať všetkých osem jadier naraz

Zdroj: unwiredview, GizChina

12.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+