MojAndroid

Sociálna sieť X, ktorú väčšina ľudí pozná pod pôvodným označením Twitter, začína podľa portálu AndroidCentral testovať predplatné pre všetkých nových používateľov. Poplatok za ročné predplatné je symbolicky 1 dolár ročne a podľa majiteľa sociálnej siete Elona Muska ju má pomôcť očistiť od falošných účtov.

Predplatné má vyriešiť problém s botmi

Noví používatelia získajú možnosť zverejňovať príspevky, preposielať či citovať príspevky iných používateľov a podobne. Pôjde teda o úplne základné funkcie. Bez predplatného by mali noví používatelia mali mať aj naďalej možnosť v podstate len nazerať na správy ostatných, ale nie ich komentovať. Test aktuálne prebieha na Novom Zélande a Filipínach.

Twitter
Sociálna sieť X je pôvodne známa ako Twitter

Ako dlho bude test prebiehať a kedy bude predplatné rozšírené aj do ďalších častí sveta, nie je zatiaľ jasné. Podobne ako pri YouTube majú aj na sociálnej sieti X ľudia v súčasnosti na výber. Buď pristupujú na sieť úplne bezplatne, alebo využívajú výhody plateného členstva. Do budúcnosti však majú zostať iba platené účty. Základné predplatné sa zatiaľ volá „Not A Bot“ a pre sieť X nemá byť primárne zdrojom peňazí.

Slúžiť má v boji proti armáde botov, ktorí svojimi príspevkami zaplavujú túto sociálnu sieť. Boti zapĺňajú sieť otravným spamom, šíria nenávistný obsah, alebo sa dokonca pokúšajú ovplyvniť voľby. S predplatným bude však musieť byť pre každého bota zaregistrovaný ročný poplatok, čo bude pre ich tvorcov znamenať veľké obmedzenie. Aspoň podľa slov Elona Muska. Aká bude realita, sa dozvieme, keď bude symbolické predplatné zavedené pre všetkých nových používateľov.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Samsung chce budúci rok predať 20 miliónov skladacích smartfónov
22.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+