MojAndroid

Kickstarter sa stal domovom ďalšieho ambiciózneho projektu s názvom Snooperscope. Bezdrôtovej kamery pre váš smartfón alebo tablet s nočným videním a ďalšími vychytávkami. Momentálne sa na podporu projektu vyzbieralo cez 33-tisíc libier, cieľom je čiastka na úrovni 40-tisíc. Podporiť ho môžete aj vy.

snooperscope

Snooperscope sa svojim princípom podobá na odnímateľné objektívy spoločnosti Sony, ktorá ich predstavila ešte na veľtrhu IFA v Berlíne. Na pripojenie k zariadeniu sa teda používa WiFi. Na rozdiel od nich, však Snooperscope ponúka nočné videnie, ktoré zabezpečuje niekoľko výkonných infračervených diód s dosahom do 10 metrov. Okrem nočného videnia však budete môcť vidieť aj cez niektoré druhy kvapalín alebo zdroje iného infračerveného žiarenia. Na videu je táto funkcia demonštrovaná na zariadení Kinect, ktoré vysiela celý rad sledovacích IR bodov. Možností využitia je viacero, či už na nerušené sledovanie nočných živočíchov alebo pri rôznych pokusoch. Niekoľko z nich nájdete aj vo videu.

snooperscope2

Kamera sa k zariadeniam alebo iným predmetom pripája pomocou špeciálne navrhnutého magnetu alebo závitu kompatibilného so statívmi či držiakmi do automobilov. K dispozícii je niekoľko Kickstarter balíkov, v ktorých je momentálne možné zariadenie získať za sumu od 43 libier, čo je v prepočte približne 50 EUR.

12.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+