MojAndroid

Výdrži batérií sa v našich článkoch venujeme pomerne často, čo naznačuje, že ide o stále aktuálny problém. Môžeme skonštatovať, že moderné smartfóny vo väčšine prípadov zvládnu jednodňové používanie bez nutnosti priebežného pripojenia k zásuvke, no to nie je to, čo by sme od našich inteligentných pomocníkov chceli. Aby sme sa mohli na smartfóny skutočne spoľahnúť, potrebovali by sme okrem dobrej výdrže aj rozumnú rezervu pre prípad, že by sme sa k zásuvke nedostali včas, alebo by sme jednoducho zabudli pripojiť zariadenie k elektrine. Žiadna revolúcia vo výdrži mobilných zariadení sa nekoná a podľa jednej chemičky sa to možno ani nikdy nestane.

Náš tip
APLIKÁCIE | Doze – šetrite batériu, aj keď nemáte Android 6.0 Marshmallow

V rámci diskusie na sieti Reddit odpovedala chemička aj na otázku ohľadne toho, kedy môžeme v smartfónoch očakávať viacdňovú výdrž batérie pri náročnom používaní. Dnes je síce možné takúto výdrž s niektorými zariadeniami dosiahnuť, no ide skôr o raritu a vo väčšine prípadov takéto zariadenie obetuje niečo iné v prospech skvelej výdrže. Chemička nás nepotešila keď povedala, že vzhľadom na rýchly vývoj ostatných technologických častí smartfónu a pomalý vývoj technológií v batériách sa takej výdrže nedočkáme možno nikdy. Ide o diplomatickú odpoveď, aj keď zúčastnení fanúšikovia zrejme chceli počuť o tom, či je možné vyriešiť tento problém po chemickej stránke, k čomu sa chemička nevyjadrila. Dodala iba to, že ak sa aj výdrž batérie v smartfónoch inkrementálne zlepší, výrobcovia to využijú na to, aby použili ďalšie nové technológie, ktoré budú spotrebúvať stále viac energie, a tak sa nárast vo výdrži možno ani neprejaví.

Náš tip
Vedci vymysleli lítium-iónovú batériu, ktorá nezhorí ani nevybuchne

To určite platí v tom prípade, ak zostaneme pri tradičných lítium-iónových batériách, ktoré v súčasnosti napájajú drvivú väčšinu našich zariadení. Verejnosť ale už dlhšie očakáva prielom v tejto technológii, no všetky alternatívne možnosti sú v súčasnosti príliš drahé alebo inak nedostupné. Je to síce stále dokola opakované želanie, no dúfame, že otázku výdrže batérie v našich zariadeniach sa už čoskoro podarí vyriešiť a my si skutočne budeme môcť užívať niekoľkodňové používanie smartfónov bez akýchkoľvek obmedzení.

Zdroj: Reddit via phandroid

29.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+