MojAndroid

Ultra-širokouhlými fotoaparátmi sú teraz vybavené všetky druhy smartfónov. Dokážu zachytiť obrovské zorné pole, viac detailov a poskytnúť tak jedinečné pohľady napr. na krajinu. Webový portál androidpolice.com prišiel v tejto súvislosti so zaujímavým zoznamom smartfónov, ktoré poskytujú najlepšie výsledky v oblasti ultra-širokohuhlej fotografie v roku 2024.

Zoznam zahŕňa aj cenovo výhodnejšie telefóny s Androidom, ale aj jedného Apple iPhone. Ponuka je naozaj široká a k dispozícii sú zariadenia z každej cenovej kategórie. Najnovšie modely Samsung Galaxy S24 sú tu s nami zatiaľ príliš krátko na to, aby ich bolo možné porovnávať s konkurenciou.

Google Pixel 8 Pro

Tento smartfón je najlepšou voľbou pre tých, ktorí veľa a radi fotia do ultra-širokouhlého formátu. Google v ňom spája výkonné senzory s vynikajúcim výpočtovým výkonom. Pixel 8 Pro je vybavený 50 MP hlavným fotoaparátom, 48 MP teleobjektívom s 5X optickým priblížením a 48 MP ultra-širokouhlým snímačom, ktoré používateľom poskytujú všetko potrebné na to aby boli spokojní. Google Pixel 8 Pro je smartfón vyššej triedy s najuniverzálnejším fotografickým výkonom.

Rebríček portálu
Rebríček portálu | Zdroj: PhoneArena

Hardvér v podobe fyzických šošoviek a senzorov v tomto prípade dopĺňa vyspelý softvér. S novým čipsetom Tensor G3 bol vylepšený hrubý výpočtový výkon a pridané boli nové možnosti zahŕňajúce umelú inteligenciu pre kreatívnych fotografov. Ak sa vám aj na prvý pokus nepodarilo úplne zachytiť ideálnu skupinovú fotografiu, umelá inteligencia za vás dokáže vytvoriť zloženú snímku v najlepšej možnej kvalite. Magic Eraser je funkcia, ktorú poznáme z predchádzajúcich generácií tohto smartfónu a umožňuje odstrániť akékoľvek nedokonalosti fotografie.

Galaxy S23 Ultra – stále neprekonateľný

Galaxy S23 Ultra je neuveriteľne dobre navrhnutý smartfón s veľkorysým úložným priestorom a dobrým výkonom, navyše s extra veľkou obrazovkou a perom S Pen. Zadná aj predná strana zariadenia poskytuje dostatok miesta pre fotoaparáty v podobe 200 MP hlavného fotoaparátu, 12 MP ultra-širokouhlého fotoaparátu, niekoľkých teleobjektívov a predného fotoaparátu.

Okrem toho sa môže S23 Ultra pochváliť dobrou výdržou batérie a softvérom na zlepšenie nočnej fotografie, hoci prostredie so slabým osvetlením môže byť prekážkou na zhotovovanie ultra-širokouhlých snímok, a to aj bez ohľadu na to, aké pokročilé senzory sa používajú. Vylepšené bolo aj to, ako Ultra zvláda farby, takže so sýtosťou farieb si už netreba robiť starosti.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra a Xiaomi 13 Ultra

Nevýhodou smartfónov Galaxy S23 Ultra môžu byť ich väčšie rozmery. Pre väčšinu užívateľov a fotografov môže byť tento telefón jednoducho príliš veľký. Dobrým kompromisom môže byť Galaxy S23 s menšími rozmermi, pričom väčšinu zaujímavých funkcií v spojitosti s fotografiou možno nájsť aj v prípade tohto kompaktnejšieho modelu.

Náš tip
Ktorý smartfón fotí najlepšie? Nie je to iPhone ani Samsung
30.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+