MojAndroid

O Severnej Kórei (KĽDR) vieme, že ide o komunistickú krajinu, v ktorej pevnou rukou vládne diktátor Kim Čong-un. Krajina je takmer úplne odrezaná od sveta, panuje tam silná cenzúra a vláda podrobne kontroluje, čo sa do krajiny dostane a čo nie. Rovnako rozhoduje o tom, aké internetové stránky si môže obyvateľstvo prezerať.

Pyongyang 2425

Smartfón s názvom Pyongyang 2425 pochádza práve z tejto krajiny. Mimochodom, Pyongyang je aj názov jej hlavného mesta. Na YouTube sa objavilo video, ktoré ukazuje unboxing zariadenia, jeho príslušenstvo a pozrieť sa môžete aj na softvérovú stránku.

Ide o druhú generáciu smartfónu. Tá prvá niesla označenie 2423. Ako môžete vidieť, trendy sa dostali aj do KĽDR. Chýbať nesmie veľký natiahnutý displej s výrezom v hornej časti. Ten sa nápadne podobá na výrez v iPhonoch. Zaujímavosťou je rozpoznávanie tváre. Použiť ho ale je možné len na odblokovanie zariadenia.

Zaujímavá výbava a nejaké obmedzenia

Prítomné je aj bezdrôtové nabíjanie, pričom bezdrôtová nabíjačka sa nachádza priamo v balení. Mimochodom, v balení je aj redukcia z 3,5 mm jacku na USB-C a tiež aj slúchadlá s 3,5 mm jack konektorom. Podľa dailynk si v Severnej Kórei môžu ľudia kúpiť aj bezdrôtové slúchadlá.

pyongyang 2425 displej výrez

Niektoré funkcie smartfónu sú značne obmedzené. Severná Kórea nechce, aby sa v ňom ocitli fotografie či videá, ktoré by mohli v nejakej miere ublížiť tamojšiemu režimu.

Zariadenie poháňa čipset od Mediateku, zaujímavosťou je aj 8 GB RAM. Kapacita vnútorného úložiska je 32 GB.

3.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+