MojAndroid

Už je to nejaký čas čo sme počuli niečo o Android smartfóne od Philipsu. Naposledy to bolo začiatkom roka, kedy sme písali o Xenium W737. S podobným názvom prichádza aj novinka tohto výrobcu, ktorá sľubuje rekordnú výdrž na batériu.

Philips Xenium W8510

Smartfón Philips Xenium W8510 sľubuje so svojou batériou s kapacitou 3300 mAh výdrž v stand-by režime po dobu 35 dní, 18 hodín pri volaní v 3G sieti alebo 14 hodín prehliadania webu cez WiFi. To je viac ako dvojnásobok toho čo ponúka Motorola Droid RAZR Maxx HD s rovnako veľkou batériou – aspoň čo sa pohotovostného režimu týka. Philips dlhú výdrž údajne dosiahol kombináciou hardvérovej optimalizácie a softvérových trikov vrátane znižovania taktu procesora, či vypínaním rádiového modulu. Zariadenie tiež disponuje funkciou rýchleho nabíjania. Už po 10 minútach na nabíjačke budete schopní vydržať 20 hodín v pohotovostnom režime alebo telefonovať dve hodiny. Ak predĺžite nabíjanie na 30 minút, odvďačí sa vám Xenium W8510 výdržou 57 hodín v stand-by režime alebo 6 hodinami volaní.

Philips Xenium W8510_2

Novinka od Philipsu nedisponuje high-end výbavou a poháňa ju čip od Mediateku MT6589M a 1GB RAM. Vnútorná pamäť má 4GB a displej dosahuje veľkosť 4,7 palca pri rozlíšení 720p. Cena ostáva zatiaľ neznáma.

Keby ste si mali vybrať, preferovali by ste smartfón s dlhou výdržou podobný modelu od Philipsu alebo by ste ostali verní high-end zariadeniam od spoločností ako HTC, Samsung, či Sony?

Zdroj: unwiredview

19.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+