MojAndroid

Mnohí z vás rozmýšľajú nad tým, ako si lepšie zabezpečiť svoju domácnosť. Skvelou voľbou je napríklad bezpečnostná kamera. V tomto článku sa pozrieme na ponuku bezpečnostných kamier od Xiaomi.

Ako vybrať bezpečnostnú kameru

Okrem ceny je najdôležitejším faktorom rozlíšenie kamery. Platí tu jasná rovnica. Čím vyššie rozlíšenie, tým vyššia kvalita obrazu. Rozlíšenie sa udáva v megapixeloch, no často je popísané skratkami ako Full HD, 2K a podobne.

Pri výbere by ste mali dbať na to, aby mala kamera ideálne aspoň Full HD rozlíšenie. Ak sa nevyznáte v jednotlivých skratkách, v parametroch má každé zariadenie uvádzané aj presné rozlíšenie. Full HD znamená 1920 x 1080 pixelov. Čím je pixelov viac, tým lepšie. Napríklad HD rozlíšenie predstavuje 1280 x 720 pixelov, čo je na dnešné pomery málo.

Ponuka bezpečnostných kamier Xiaomi

V ponuke Xiaomi nájdeme vonkajšie, takzvané outdoorové kamery a tiež aj kamery určené do interiérov. A čo je najlepšie, ceny začínajú už približne na 30 eurách. Všetky kamery spája atraktívny dizajn a moderné biele farebné prevedenie, ktoré okrem iného výborne odoláva odtlačkom prstov.

Centrom pre ich ovládanie je samozrejme obľúbená aplikácia Xiaomi Home, ktorú si nainštalujete do svojho smartfónu. Tu si môžete pohodlne pozerať, čo sa deje vo vašej domácnosti aj v prípade vašej neprítomnosti. Všetky kamery, ktoré v tomto článku spomíname, si môžete kúpiť u oficiálneho Xiaomi predajcu na Slovensku. Buď v kamenných predajniach alebo v e-shope mi-store.sk.

Mi Kamera 2K Magnetický úchyt

Mi Kamera 2K Magnetický úchyt je najlacnejší model z ponuky smart kamier do interiéru od Xiaomi. Aj napriek nízkej cene ponúkne rozlíšenie 2304 x 1296 pixelov, takže o kvalitu obrazu sa nemusíte obávať. Ide o kompaktnú kameru ideálnu do izby. K dispozícii je aj špeciálne infračervené nočné videnie, takže vidieť budete aj v úplnej tme.

Mi Kamera 2K Magnetickyy uuchyt
Mi Kamera 2K | Zdroj: Xiaomi

Využiť môžete aj obojsmernú hlasovú komunikáciu, keďže kamera má aj mikrofón. Obsahuje tiež magnetický držiak, do ktorého ju jednoducho vložíte a namierite presne tam, kam potrebujete.

Mi 360° Home Security Camera 2K Pro

Kamera, ktorá má všetko, čo potrebujete. Vďaka vysokému 2K rozlíšeniu poskytne kvalitný obraz cez deň, ale aj v noci. Ponúka slušný zorný uhol na úrovni 110 stupňov a dokáže sa aj otáčať. Ovládanie funguje prostredníctvom smartfónu.

Mi 360° Home Security Camera 2K Pro
Zdroj: Xiaomi

Ak túto kameru postavíte na dobré strategické miesto, vidieť môžete vďaka možnosti otočiť si záber priamo v smartfóne prakticky celú domácnosť. Môžete sledovať, ako vysáva váš robotický vysávač či pozrieť sa na to, ako sa má vaše domáce zvieratko.

Mi 360° Home Security Camera 2K Pro
Zdroj: Xiaomi

S Mi 360° Home Security Camera 2K Pro máte k dispozícii okrem živého vysielania aj možnosť uloženia záberov. Slúži na to slot na pamäťovú kartu microSD s kapacitou 32 GB. Prostredníctvom kamery sa môžete rozprávať s členmi domácnosti a nechýba ani podpora hlasových asistentov od Google a Amazon.

Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p

Nielen interiér, ale je dobré mať zabezpečený aj exteriér. Napríklad garáž či záhradu. A práve na toto poslúži model Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p. Ako už jej názov napovedá, disponuje Full HD rozlíšením, ktoré je pre tieto účely ideálne.

Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p
Zdroj: Xiaomi

Spoľahnúť sa môžete na kvalitný obraz a problém nebude ani v noci, keďže kamera ponúka špeciálne nočné videnie. Keďže ide o zariadenie do exteriéru, v niektorých špecifikáciách sa od interiérových modelov líši.

Napríklad funguje na batériu. Tá je veľmi štedrá, ponúka kapacitu až 5700 mAh, čo zaručuje až 90-dňovú výdrž na jedno nabitie. Samozrejmosťou je zvýšená odolnosť voči vode a prachu (IP65), ktorá je pri tomto type zariadenia nutnosťou. Predsalen, vonkajšia kamera je neustále vystavená nástrahám počasia.

Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p
Zdroj: Xiaomi

Mi Wireless Outdoor Security camera 1080p je vyrobená tak, aby okrem dažďa či vetra odolala aj teplotám v rozmedzí od -20 °C  do +50 °C. Váš dom tak môže chrániť počas celého roka. Kamera disponuje funkciou automatickej detekcie človeka a poteší aj široký 130-stupňový pozorovací uhol.

Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p
Zdroj: Xiaomi

V prípade podozrivých aktivít dostanete upozornenie v reálnom čase priamo do svojho telefónu. Voči krádeži je zabezpečená skrutkovacou konštrukciou a gyroskopom. To znamená, že akonáhle zistí, že sa s ňou manipuluje, dostanete notifikáciu do smartfónu.

Tento článok vznikol v spolupráci s mi-store.sk.

1.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+